Warszawa

Recenzja książki:

Amelia i Kuba. Mi się podoba

Amelia i Kuba. Mi się podoba

Rafał Kosik
od 7 do 12 lat
PATRONAT

Mnie się podoba!

Świetna wiadomość dla fanów Amelii i Kuby – bohaterów wykreowanych przez Rafała Kosika! Oto jest już w sprzedaży kolejna (siódma!) część przygód wyjątkowego duetu zatytułowana „Mi się podoba”.

 

Kolejna część to kolejna porcja przezabawnych i trzymających w napięciu przygód, a wszystko za sprawą małej Mi – osobliwej, bezpośredniej i  nieskrępowanej sześciolatki, która ma w zwyczaju wciąż pakować się w kłopoty. Tym razem Mi (Milena) trochę przez przypadek postanawia zrealizować jedno ze swoich największych marzeń – CHCE MIEĆ PSA! Dziewczynka jest wprawdzie uczulona na psią sierść, ale rezolutna Mi z każdej sytuacji potrafi znaleźć wyjście. Otóż, w schronisku do którego przez splot niefortunnych zdarzeń trafił Imbir, Mi spotyka niezbyt urodziwego, niemal łysego i trójnogiego  psa Zydla i postanawia go adoptować, wszak w mniemaniu dziewczynki pies pozbawiony sierści nie powinien uczulać! Jak obejść procedurę adopcyjną? W jaki sposób Zydel opuści schronisko? U kogo pies znajdzie prawdziwy dom? Odsyłam do lektury tej niezwykle pasjonującej, zabawnej i znakomitej powieści, która wciąga od pierwszych stron i nie sposób się od niej oderwać. Dodatkowo ta rewelacyjna książka uczy dzieci szacunku dla zwierząt, empatii i tolerancji (dla innych, mniejszych i słabszych), ale też ukazuje jak ważnymi wartościami są odpowiedzialność, przyjaźń i rodzina.

 

Zachwyca również szata graficzna tej cudownej publikacji, a zwłaszcza oryginalne, czarno-białe, zabawne i dopełniające całości ilustracje Jakuba Grochola.

Gorąco polecam tę genialną książkę (i pozostałe części!) nie tylko młodym pasjonatom przygód, miłośnikom zwierząt, ale również amatorom dobrej literatury młodzieżowej. Z pewnością nie będziecie zawiedzeni!

Mnie się podoba!

 

Beata Dziąbek

 

Komentarze

Polecamy

Warto zobaczyć