Warszawa

Recenzja książki:

Pola mówi: ble

Pola mówi: ble

Irene Marienborg
od 2 do 5 lat

Urocza bohaterka, którą pokocha każdy przedszkolak

Po Pola mówi: Sprzątamy oraz Chcę siku na rynku ukazała się kolejna książka z serii –  Pola mówi: Ble!

 

Moja córka, której wcześniejsze przygody Poli niesamowicie przypadły do gustu już dawno wypatrzyła na okładce zapowiedzi kolejnych książeczek i dopytywała o nie.  Autorką serii wydanej przez Media Rodzina jest norweska ilustratorka, Irene Marienborg.

 

Seria porusza wyzwania i problemy, z którymi mierzy się niemal każdy kilkulatek. Tym razem Pola z pomocą babci walczy z niechęcią do jedzenia warzyw. Oswajanie lęku przed warzywami odbywa się przez porównania. Ogórek, który jest jednocześnie krokodylem nie może być straszny.  Prosta lekka historia, bohaterowie z dystansem do siebie oraz zabawne ilustracje to gwarancja, że książeczki spodobają się przedszkolakom.

 

Seria porusza ważne problemy w lekki sposób. Rodzice z pewnością nieraz przekonali się, że odwołanie do ulubionego bohatera to świetny sposób na radzenie sobie z trudnościami wychowawczymi.

 

Dodam jeszcze, że bardzo chętnie zabieram tę serię w podróż – książeczki są niewielkie, lekkie, nie zajmują dużo miejsca, a potrafią na długie chwile „wciągnąć” dziecko.

 

Wioleta Dyrcz

 

Komentarze

Polecamy

Warto zobaczyć