Warszawa

Recenzja książki:

Liczymy razem

Liczymy razem

Anno Mitsumasa
od 3 do 5 lat

Ciekawy sposób na liczby

Razem z synem mieliśmy okazję poznać niezwykłą książkę - plansze dzięki którym nawet bez znajomości cyfr i liter można nauczyć się liczyć. "Liczymy razem" autorstwa Mitsumasy Anno to niespotykany sposób nauki liczenia już najmłodszych dzieci.

 

Japoński autor na 28 stronach przedstawił rok z życia pewnej wsi, każda plansza odpowiada innej liczbie i innemu miesiącowi- dziecko intuicyjnie może odkrywać liczby.
Piękne akwarelowe ilustracje idealnie obrazują zmieniający się świat i pory roku. Przemyślane elementy na planszach pozwalają zrozumieć liczby.


Uważam, że książka wydawnictwa Tako jest ciekawym sposobem na pokazaniu dziecku czym są liczby. Mój syn jednak nie wykazał aż takiego entuzjazmu tą książką- stwierdził że trzeba dorysować trochę rzeczy (zwłaszcza na początku książki) by było ciekawiej. Dla energicznego chłopca ta propozycja jest zbyt nudna- nie ma w niej zadań, czy elementów zachęcających do porównywania plansz.

 

Klaudia Osińska

 

Komentarze

Polecamy

Inne recenzje

Jak dobrze opowiadać biografię Fryderyka Chopina

Impro Frycek

Recenzje CzasDzieci.pl
Jak dobrze opowiadać biografię Fryderyka Chopina
"Improwizacja" to słowo klucz tej historii. Katarzyna Huzar-Czub skupiła się na tej niezwykłej umiejętności, aby przez ten pryzmat przedstawić sylwetkę Chopina. Zaskakujące? Z pewnością, lecz bardzo skuteczne! Zabieg ten pozwolił przedstawić artystę jako kolegę. Młodzi czytelnicy zobaczą w nim kogoś, kto jak oni się wygłupia, szuka pretekstu do zabawy. To chyba cechy, które łączą wszystkie dzieci, więc różnica prawie dwóch wieków przestaje tu być istotna.... czytaj więcej »

Warto zobaczyć