Warszawa

Recenzja książki:

Wielki powrót detektywa Pozytywki

Wielki powrót detektywa Pozytywki

Grzegorz Kasdepke
od 6 do 10 lat
PATRONAT

Co knuje Martwiak?

Książek Grzegorza Kasdepke nie trzeba szczególnie rekomendować. Każda bez wyjątku to Wielkie Wydarzenie Literackie i niezapomniana przygoda czytelnicza dla małych i dużych miłośników dobrej literatury!  


Nie inaczej będzie zapewne i tym razem, gdyż na rynku wydawniczym ukazała się ostatnio kolejna książka o przygodach polskiego arcymistrza dedukcji, właściciela agencji detektywistycznej "Różowe Okulary", pt. "Wielki powrót detektywa Pozytywki".


Sympatyczny detektyw zniknął i wszelki słuch po nim zaginął. Mieszkańcy kamienicy, w której mieści się biuro detektywa Pozytywki z niepokojem, ale i z niecierpliwością czekają na jego powrót. W kamienicy bowiem zaczynają się dziać dziwne rzeczy – wciąż po podwórku kręci się knujący coś Martwiak i pojawia się dawny właściciel domu. Co knuje Martwiak? Kim jest rzekomy właściciel kamienicy? I wreszcie czy detektyw Pozytywka odnajdzie się i pomoże rozwikłać tajemniczą zagadkę nieruchomości Odsyłam do lektury tej JAK ZAWSZE! pasjonującej książki, która wciąga już od pierwszego rozdziału, a właściwie od pierwszej zagadki i od której nie sposób się oderwać!


Oprócz ciekawej opowieści okraszonej ogromną dawką Kasdepkowego humoru na małych czytelników czekają jeszcze frapujące zagadki detektywistyczne, dzięki którym mali detektywi mogą doskonalić umiejętność logicznego myślenia i dedukcji. Na uwagę zasługuje też nietuzinkowa szata graficzna, a zwłaszcza urocze, zabawne i oryginalne kolorowe ilustracje Piotra Rychela, które znakomicie dopełniają tę interesującą historię kryminalną.


Gorąco polecam! To bezapelacyjnie WIELKI POWRÓT DETEKTYWA POZYTYWKI!

 

Beata Dziąbek

Komentarze

Polecamy

Inne recenzje

Jak wyjaśnić dzieciom, jak powinna funkcjonować przyjaźń, miłość, związek dwojga ludzi?

Jestem przy tobie

Recenzje CzasDzieci.pl
Jak wyjaśnić dzieciom, jak powinna funkcjonować przyjaźń, miłość, związek dwojga ludzi?
Przyszło nam żyć w tak skomplikowanych czasach, że trudno wyjaśnić dzieciom jak powinna funkcjonować przyjaźń, miłość, związek dwojga ludzi. Wydaje się, że jeden przepis nie istnieje.   Wiele... czytaj więcej »
Świat nastolatek jak na dłoni - "Pewna siebie dziewczyna"

Pewna siebie dziewczyna. Jak mądrze ryzykować, akceptować porażki i być szczęśliwie niedoskonałą

Recenzje CzasDzieci.pl
Świat nastolatek jak na dłoni - "Pewna siebie dziewczyna"
Dla nas - dorosłych - powstaje mnóstwo poradników. Pomagają uporządkować myśli i priorytety, podpowiadają rozwiązania, dodają siły. A co z młodszymi? Otóż, nareszcie jest poradnik, który powinien trafić właściwie do rąk każdej dziewczynki!... czytaj więcej »

Warto zobaczyć