Warszawa

Recenzja książki:

Co wolno dziecku? Rozsądne ustalanie granic

Co wolno dziecku? Rozsądne ustalanie granic

Martin Herbert
PATRONAT

Na początku każdy pozwala dziecku na wiele

a

Wychowanie małego człowieka to nie jest prosta sprawa. Na początku każdy pozwala dziecku na wiele. Zachwyca się noworodkiem czy niemowlakiem ciesząc się każdym jego osiągnięciem, a to że główkę trzyma, że palec ściska, że przewraca się na boczki lub z brzuszka na plecki i odwrotnie.


Z czasem dziecko nabywa coraz więcej nowych umiejętności. Kształtuje się jego charakter i upodobania. Aż nadchodzi czas, kiedy nie wszystkie zachowania dziecka podobają się nam - rodzicom. Nie wiemy dlaczego nasze dotychczas grzeczne dziecko nagle stało się agresywne lub zbyt impulsywnie protestuje na nasze prośby.

 

Zachowanie dziecka określamy jako bunt i liczymy, że go przeczekamy. Nic bardziej mylnego. Dziecko nie wyrośnie samo na dobrze wychowanego człowieka.


Poza tym zachowanie dziecka nie zmieniło się z dnia na dzień. Dziecko codziennie w naturalny sposób testuje rodziców badając granice co mu wolno, a co nie. Istotne jest, aby zareagować w odpowiednim momencie w odpowiedni sposób.


Jak stawiać granice? Kiedy i w jaki sposób korygować zachowanie dziecka? Jak wyznaczać kary za niepożądane zachowanie?  Na te i inne pytania znajdziemy  odpowiedzi w książce autorstwa Martina Herberta.


Książka ta zawiera nie tylko teoretyczną wiedzę o zachowaniu dziecka, ale i praktyczne wskazówki jak mądrze postępować wychowując dziecko. Jak uczyć je odpowiedzialności, poczucia własnej wartości, asertywności. Polecam wszystkim rodzicom.

 

Anna Tomaszewska

 

a

Przeczytaj również

Polecamy

Warto zobaczyć

Z dniem 25 maja 2018 r. rozpoczyna obowiązywanie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane popularnie jako "RODO"). Pragniemy poinformować cię iż dbamy o twoją prywatność i bezpieczeństwo twoich danych. Stosujemy się do zasady minimalizacji zbieranych danych. Strona czasdzieci.pl używa plików cookie by świadczyć Państwu usługi na najwyższym poziomie. Możecie Państwo w każdej chwili zmienić ustawienia cookie swojej przeglądarki. Więcej informacji oraz przysługujące ci prawa znajdziesz w naszej Polityce prywatności. Zamknij (×)