Warszawa

Recenzja książki:

Pod ziemią, pod wodą

Pod ziemią, pod wodą

Aleksandra Mizielińska
Daniel Mizieliński
od 7 lat

Książka "Pod ziemią, pod wodą" dla ciekawych świata

Czy twoje dziecko często zadaje ci pytania, dlaczego statki pływają po wodzie i nie topią się? Jakie ryby żyją w jeziorze? Skąd się bierze woda w kranie i jak powstaje prąd elektryczny? Z odpowiedzią na pytania śpieszy nowa książka Aleksandry i Daniela Mizielińskich „Pod ziemią, pod wodą”.


Na rynku wydawniczym jest bardzo duży wybór książek dla dzieci, są to pozycje gorsze i lepsze. Do tych ambitnych należy zaliczyć książkę autorstwa Mizielińskich pod tytułem „Pod ziemią, pod wodą”. Już sama dwustronna okładka jest dla czytelnika atrakcyjna, gdyż zabiera go w dwie różne podróże, na tereny niedostępne ludzkiemu oku: w głębiny ziemskie oraz przestworza mórz i oceanów. Spis treści został zaprojektowany w formie planszy do gry, gdzie historia rozwija się wraz ze wzrostem głębokości.


Kim są autorzy? Aleksandra i Daniel Mizielińscy, małżeństwo, które pisze i ilustruje książki dla dzieci. Absolwenci ASP w Warszawie,  ich najwybitniejsze dzieła, to: "D.O.M.E.K", "Co z ciebie wyrośnie?" czy "Mapy". Pozycje te zostały przetłumaczone na kilka języków, dlatego ich twórczość znana jest na całym świecie. To, co zachwyca w ich książkach, to przede wszystkim oryginalne ilustracje, przyjemne barwy, ciekawe formaty. Każdy szczegół dopracowany jest z matematyczną precyzją.


Co jest pod ziemią? Zapewne interesuje to każdego małego odkrywcę. Pod ziemią żyją sobie robaki, małe i duże. Mrówki kopią komory w ziemi, w których gromadzą pożywienie i składają jaja. Oprócz małych zwierzątek wiele roślin magazynuje substancje odżywcze w specjalnych podziemnych organach, korzeniach, kłączach, bulwach i cebulach. W ziemskich głębinach działa też człowiek,  "zamontował" on kilometry kabli i rur, które doprowadzają do naszych domów prąd i wodę.


W wodzie największym morskim olbrzymem jest Płetwal błękitny. Zamiast zębów ma fiszbiny, bardzo cienkie i gęsto ustawione płytki, które odcedzają pożywienie. W Pod wodą dowiemy się też o tym, że w głębinach morskich po ponad 70 latach poszukiwań, znaleziony został wrak Titanica. Młodzi pasjonaci łodzi podwodnych również znajdą coś dla siebie. Zobaczą, jak zbudowane były najstarsze podwodne okręty oraz z czego składa się kostium nurka.


Ale to tylko namiastka tego, co kryje wnętrze książki "Pod ziemią, pod wodą". Jest ona źródłem wiedzy i dobrej zabawy.


Książka dostarczy nam wielu informacji. Ciekawe ilustracje  pozwalają na szybkie wchłanianie wiedzy. Co znajduje się najgłębiej ziemi i wodnego świata? W którym miejscu spotykają się ze sobą i jak się ze sobą łączą? Pozostawiam do odkrycia tobie, drogi czytelniku.

 

Przeczytaj również

Polecamy

Warto zobaczyć