Warszawa

Recenzja książki:

Szczurki nie dają się wygryźć

Szczurki nie dają się wygryźć

Rafał Witek
Daniel de Latour (Ilustr.)
od 7 do 8 lat
PATRONAT

Sympatyczna banda kanałowych gryzoni walczy o terytorium

Zachęceni „Fredkiem” po raz kolejny czytamy i główkujemy z Egmontem. Tym razem dopinguje nas do tego zgrana paczka sprytnych gryzoni. Przypomnę, że Egmont przygotował dla najmłodszych trzypoziomową serię historyjek z inspirującymi zadaniami. Prezentowana poniżej część przeznaczona jest dla dzieci w wieku 7+.


Szczurki powołał do literackiego życia Rafał Witek, co gwarantuje dobrą lekturę „z pazurem”, nieszablonowe pomysły i oczywiście śmiech po pachy. Paczka przyjaciół – kanałowych gryzoni – wraca z wakacji spędzonych na słonecznej Sardynii. Okazuje się jednak, że prawem kaduka dawne lokum sześciorga szczurków i myszy – Znajdy zajęte zostało przez bandę kotów z Kaprawym Oczkiem na czele... I ani myślą się stamtąd ruszyć! Jednak szczurki nie zamierzają tak łatwo oddać swojej „miejscówki” bandzie zuchwałych sierściuchów. Jaki znajdą sposób na wykurzenie z kanału niechcianych lokatorów?


Oprócz zabawnej  historyjki, doskonale nadającej  się do samodzielnego czytania przez siedmio- ośmiolatka (niezbyt długi tekst, duża czcionka), dzieci znajdą tu doskonale dopasowane do klimatu opowiadania ilustracje autorstwa Daniela de Latour oraz mnóstwo ciekawych zadań nawiązujących do treści.

 

Niektóre zadania jednak zdecydowanie przeznaczone są dla nieco starszych dzieci: wymagają obliczenia powierzchni, umiejętności dzielenia, mnożenia a nawet znajomości prostych ułamków. Na skrzydełku książki dołączono „Dyplom sukcesu”,   który dziecko może wypisać swoim imieniem i nazwiskiem – i oczywiście czuć się dumne z wykonania zadań, a jakże! Są też uwielbiane przez dzieci naklejki pomocne w wykonaniu niektórych poleceń. Dodatkowo na końcu każdej części serii zaprezentowano „Wielkie umysły” – tutaj znajdziemy sylwetkę Alberta Einsteina.

 

Aleksandra Struska-Musiał

 

Komentarze

Polecamy

Warto zobaczyć