Warszawa

Recenzja książki:

Drzewa po drodze

Drzewa po drodze

Jostein Gaarder
Vanina Starkoff (Ilustr.)
od 3 do 6 lat

We wszystkim panuje równowaga

Gdy będę duży, zostanę strażnikiem drzew! Kolejna już książka z serii OQO Wydawnictwa TAKO, która zachwyca nie tylko mądrym tekstem, ale przede wszystkim ilustracjami, które w pewnym momencie rzeczywiście przenoszą nas na sawannę. I nawet nie zauważacie, kiedy spacerujecie razem z Karimem. Wyciągacie ręce, żeby dotknąć stada kóz, które przed chwilą przebiegło wam przed nosem. Idziecie dalej jak Karim, który po kilku chwilach orientuje się, że puścił rękę mamy i zginął. Nie wie, jak ma wrócić do domu. A wy podążacie za nim jak cień. Obserwujecie i wiecie, że dla Karima ta przygoda skończy się szczęśliwie.

 

Dlaczego? Zapytacie. Otóż nasz bohater uświadomi sobie, że jest częścią potężnej natury. Człowiek może żyć z nią w zgodzie lub całkowicie ją ignorować. Ale Karim ma oczy otwarte i dostrzega, że jeśli będzie słuchał szumu drzew, to odnajdzie dom. W czasie wędrówki, która nie ma końca Karim przekonuje się, że matka natura dba o swoje dzieci. Palma napoiła małego chłopca, mangowiec nasycił, a baobab poczęstował małpim chlebkiem. Przecież we wszystkim panuje równowaga. Karim wie, że w przyszłości zostanie strażnikiem drzew, bo to one uratowały mu życie. A ty, drogi czytelniku, kim chciałbyś zostać?

 

Aurelia Wojtkowiak

 

Komentarze

Polecamy

Inne recenzje

Magia w świecie konsumpcjonizmu

Gwiazdkowy Prosiaczek

Recenzje CzasDzieci.pl
Magia w świecie konsumpcjonizmu
Jak wielu z Was zastanawia się w tym momencie, co kupić dziecku pod choinkę? Jaka nowa zabawka lub książka może w jego sercu zająć ważne miejsce? Czy dziecko bardziej doceni podarunki indywidualne... czytaj więcej »

Warto zobaczyć