Warszawa

Zmartwiozaur - Co zrobić kiedy nadchodzi zmartwienie?

Recenzja książki:

Zmartwiozaur

Zmartwiozaur

Rachel Bright
od 3 do 5 lat
PATRONAT

Zmartwiozaur - Co zrobić kiedy nadchodzi zmartwienie?

Dlaczego wyczekiwany przez Zmartwiozaura piknik miałby się nie powieść? Przez deszcz? Z powodu braku towarzystwa? Ze względu na małą ilość przekąsek? A może tym, co rzeczywiście psuje zabawę, jest tylko zamartwianie się, że coś ją zepsuje?


Pewnego słonecznego dnia Zmartwiozaurowi przychodzi do głowy wspaniały pomysł. Powinien zorganizować sobie piknik! Takiej pięknej pogody nie wolno przecież zmarnować! Zadowolony z siebie szoruje więc zęby, pakuje ulubione ciasteczka i rusza w drogę z opracowanym dokładnie planem wycieczki w głowie.

 

 


Spacerując, zaczyna jednak rozmyślać. A wraz z myślami pojawiają się zmartwienia. Bo tyle rzeczy może przecież pójść nie tak! Kto wie, jakie niebezpieczeństwa czyhają na niego w lesie? Co jeśli nie uda mu się trafić z powrotem do domu? Albo przygotowany zapas ciasteczek skończy się wcześniej, niż zakładał? No i czy ze ścielących się coraz gęściej na niebie chmur nie spadnie lada chwila ulewny deszcz?


W mgnieniu oka dobry nastrój Zmartwiozaura pryska, a jego miejsce zajmują zdenerwowanie i smutek. Mały dinozaur ma ochotę porzucić swój pomysł i schować się bezpiecznie w ramionach kochającej mamy. Czy powrót do domu rzeczywiście stanowi jednak odpowiedź na jego problemy? A może natrętne myśli da się zwalczyć inaczej, niż tylko przed nimi uciekając?

 

Historia strapionego Zmartwiozaura to mądra opowieść dla dzieci w wieku 4-5 lat, która pokazuje najmłodszym, w jaki sposób radzić sobie z powracającymi uporczywie zmartwieniami. Budząca sympatię postać smutnego dinozaura obrazuje, że problem nieumiejętności cieszenia się chwilą może dotyczyć każdego z nas, ale jego przygody uczą również, iż tylko od nas zależy, w jaki sposób sobie z nim poradzimy. Pięknie ilustrowana książka Rachel Bright przypomina, że czasami wszystko układa się po naszej myśli dopiero wtedy, gdy rzeczywiście w to wierzymy!

 

 

Polecamy

Inne recenzje

Jak wyjaśnić dzieciom, jak powinna funkcjonować przyjaźń, miłość, związek dwojga ludzi?

Jestem przy tobie

Recenzje CzasDzieci.pl
Jak wyjaśnić dzieciom, jak powinna funkcjonować przyjaźń, miłość, związek dwojga ludzi?
Przyszło nam żyć w tak skomplikowanych czasach, że trudno wyjaśnić dzieciom jak powinna funkcjonować przyjaźń, miłość, związek dwojga ludzi. Wydaje się, że jeden przepis nie istnieje.   Wiele... czytaj więcej »
Nie taka Baba Jaga straszna jak ją malują!

Dom na kurzych łapach

Recenzje CzasDzieci.pl
Nie taka Baba Jaga straszna jak ją malują!
  Do sięgnięcia po tę powieść nie potrzebowałam wiele – tak naprawdę wystarczyło, że zobaczyłam tytuł i okładkę, a potem… było tylko lepiej! Jaką książką... czytaj więcej »
Świat nastolatek jak na dłoni - "Pewna siebie dziewczyna"

Pewna siebie dziewczyna. Jak mądrze ryzykować, akceptować porażki i być szczęśliwie niedoskonałą

Recenzje CzasDzieci.pl
Świat nastolatek jak na dłoni - "Pewna siebie dziewczyna"
Dla nas - dorosłych - powstaje mnóstwo poradników. Pomagają uporządkować myśli i priorytety, podpowiadają rozwiązania, dodają siły. A co z młodszymi? Otóż, nareszcie jest poradnik, który powinien trafić właściwie do rąk każdej dziewczynki!... czytaj więcej »

Warto zobaczyć