Warszawa

Zimowe przygody Stasia Pętelki już w księgarniach

Recenzja książki:

Staś Pętelka. Ferie w lesie

Staś Pętelka. Ferie w lesie

Barbara Supeł
Agata Łuksza (Ilustr.)
od 4 do 6 lat

Zimowe przygody Stasia Pętelki już w księgarniach

Ciepłe kurtki, zaczerwienione od mrozu nosy i długa podróż przez gęste zarośla puszczy – czy to brzmi jak przepis na udane wakacje? Zdaniem Stasia, który marzy o wyjeździe nad morze, wcale nie! Tymczasem jednak okazać się może, że to właśnie zimowa wycieczka zamieni się dla niego w niesamowitą przygodę!


Gdy czteroletni Staś dowiaduje się o planowanej wyprawie z rodzicami i małą siostrą, zaczyna już wyobrażać sobie, jak przyjemnie będzie wylegiwać się na zalanej promieniami słońca plaży. Co to będzie za zabawa, całymi dniami móc kąpać się w morzu i stawiać na piasku zamki tak wysokie, jakich nie zbudował jeszcze nikt inny! Jego wyobrażenia szybko legną jednak w gruzach, kiedy rodzice oznajmiają, że zamiast nad morze, w tym roku wybierają się na zimowe ferie do puszczy.

 


Rozczarowany, ale też mimo wszystko podekscytowany, chłopiec pomaga mamie zapakować w walizki swoje najcieplejsze ubrania, i razem z całą rodziną wsiada do samochodu, by wyruszyć w tajemniczo zapowiadającą się podróż. Po drodze Staś martwi się dzikimi zwierzętami, niecierpliwi długą przejażdżką i zastanawia, co też ciekawego będzie mógł robić w lesie. Z każdą kolejną chwilą wycieczka podoba mu się coraz mniej…

 

Na miejscu okazuje się jednak, że puszcza zimą przypomina skrzynię pełną skarbów, która choć na pozór całkiem zwyczajna, w środku skrywa w sobie mnóstwo cennych perełek! Razem z rodzicami, siostrzyczką oraz nowymi znajomymi, Staś zagłębia się w mroźny świat lasu, gdzie czekają na niego wspaniałe kuligi, bitwy na śnieżki, tropienie zwierząt i niezapomniane ogniska na polanie. Zapowiadające się na nudne i nieprzyjemne ferie stają się dla chłopca okazją do przeżycia świetnej przygody, podczas której odkryje, że pozory mogą mylić, a czasami najlepsze wspomnienia tworzy się w najmniej spodziewanych miejscach!

 

Ciepła opowieść o zimowej wyprawie rodziny Pętelków to obowiązkowa pozycja zarówno dla tych, którym znane są już wcześniejsze zdarzenia z życia małego Stasia, jak i tych, którzy chcą z uroczym chłopcem dopiero się zaprzyjaźnić! Bogate ilustracje, ciekawe przygody, humor i wyraziste postaci  - to wszystko odnaleźć można na kartach nowej książki „Staś Pętelka. Ferie w lesie”. Wybierzcie się w mroźną podróż razem z rodziną Pętelków – jedyne, czego potrzebujecie, to wolne popołudnie, kubek ciepłej herbaty i barwne historie małego Stasia i jego najbliższych!

 

Polecamy

Inne recenzje

Czy miłość da się podzielić na dwa?

Kocham was równie mocno, maluszki!

Recenzje CzasDzieci.pl
Czy miłość da się podzielić na dwa?
Czy miłość da się podzielić na dwa? Momuś nie jest już jedynym maluszkiem w rodzinie. Mała sówka obawia się, że nowa kuzynka  - Bibli zabrała część miłości Babci, miłości, która... czytaj więcej »
Łagodna dyscyplina - czy jest możliwa?

Łagodna dyscyplina. Jak wychować samodzielne, empatyczne i szczęśliwe dzieci

Recenzje CzasDzieci.pl
Łagodna dyscyplina - czy jest możliwa?
W podejściu do wychowania często lawirujemy między skrajnościami - autorytarnym sposobem wychowania znanym poprzednim pokoleniom a bezstresowym wychowaniem, w którym zakazy i nakazy się niewskazane. Duża grupa rodziców nie odnajduje się w żadnym z tych modeli i intuicyjnie szuka złotego środka... czytaj więcej »

Warto zobaczyć