Warszawa

Poznaj Miłkę i owczarka koroniastego

Recenzja książki:

Miłka i owczarek koroniasty

Miłka i owczarek koroniasty

Dorota Suwalska
Ewa Kownacka
od 6 do 8 lat

Poznaj Miłkę i owczarka koroniastego

Przypadkowe spotkanie z bezdomnym pieskiem odmienia losy marzącej o karierze weterynarza Miłki. Razem ze szkolnym kolegą Markiem i sąsiadką-baletnicą Kasią, ambitna dziewczynka bierze samotne zwierzę pod swoją opiekę, nie przypuszczając, że stanie się to dla niej początkiem niesamowitej przygody oraz pięknej przyjaźni.

 

Kiedy piesek znajdzie się bowiem w opałach, młodzi miłośnicy zwierząt połączą siły, by za wszelką cenę zatrzymać go przy sobie. Efektami ich starań będą szereg zaskakujących zwrotów akcji oraz nieoczekiwane narodziny wartościowej relacji. Jak zakończy się ich misja? I jaką cenę bohaterka książki będzie musiała zapłacić za chęć niesienia pomocy słabszym?

 

 

Tego dowiecie się, sięgając po "Miłkę i owczarka koroniastego” – najnowszą książkę od wydawnictwa Zielona Sowa, która łączy w sobie wartką akcję z humorem i refleksją na temat poważnych problemów dotykających najmłodszych. Oprócz przygód bohaterów, książka porusza bowiem ważne kwestie w relacjach i funkcjonowaniu dzieci. Sportretowane na jej kartach postaci pochodzą z różnych środowisk i – reprezentując odmienne trudności, z jakimi zmagają się małoletni – pokazują, że nie wszystko jest takie, jakim się wydaje, a za codziennymi, wyglądającymi na błahe dziecinnymi troskami, stoi często poważniejszy problem.

 

"Miłka i owczarek koroniasty” to powieść napisana lekkim, dowcipnym językiem, która nie boi się jednak mówić o – i tych mniej, i bardziej znaczących - kłopotach najmłodszych. Przeplatana barwnymi ilustracjami stanowi mądrą i ambitną propozycję dla dzieci w wieku szkolnym, dzięki której młodzi czytelnicy przeżyją razem z Miłką i jej przyjaciółmi szereg towarzyszących ratunkowej akcji przygód, a także dowiedzą się, że pozory często mylą, i aby móc kogoś ocenić, trzeba najpierw zrozumieć jego sytuację.

 

 

Dowiedz się więcej!

 

 

1/2
1/2
2/2
2/2

Komentarze

Polecamy

Inne recenzje

Czy miłość da się podzielić na dwa?

Kocham was równie mocno, maluszki!

Recenzje CzasDzieci.pl
Czy miłość da się podzielić na dwa?
Czy miłość da się podzielić na dwa? Momuś nie jest już jedynym maluszkiem w rodzinie. Mała sówka obawia się, że nowa kuzynka  - Bibli zabrała część miłości Babci, miłości, która... czytaj więcej »
Łagodna dyscyplina - czy jest możliwa?

Łagodna dyscyplina. Jak wychować samodzielne, empatyczne i szczęśliwe dzieci

Recenzje CzasDzieci.pl
Łagodna dyscyplina - czy jest możliwa?
W podejściu do wychowania często lawirujemy między skrajnościami - autorytarnym sposobem wychowania znanym poprzednim pokoleniom a bezstresowym wychowaniem, w którym zakazy i nakazy się niewskazane. Duża grupa rodziców nie odnajduje się w żadnym z tych modeli i intuicyjnie szuka złotego środka... czytaj więcej »
Ariol, czyli zaproszenie do świata dzieci

Ariol. Tyberiusz kotatakuje

Recenzje CzasDzieci.pl
Ariol, czyli zaproszenie do świata dzieci
Komiksy wiele lat musiały przekonywać dorosłą publikę o swojej wartości, walczyć o uwagę i rangę w literackim świecie. Nie myślmy tu naturalnie o wielbicielach gatunku, których zawsze było... czytaj więcej »

Warto zobaczyć