Warszawa

Ulubione książki Elżbiety Wasiuczyńskiej

Ciężka to sprawa wybrać spośród ulubionych, te naj naj najulubieńsze. Po dłuższej męce, zmianach i roszadach, moja lista wygląda tak: pięć pierwszych pozycji to książki, które kochałam w dzieciństwie i do których wracam z radością do dziś. Kolejne, to książki wydane niedawno, które absolutnie mnie zachwyciły.
1.
Kubuś Puchatek

Kubuś Puchatek

od 4 do 6 lat
KLASYKA
Klasyczne dzieło dla dzieci, której przesłanie może być jednak badziej uniwersalne o czym świadczy duża ilość wariacji wokół Kubusia Puchatka i jego filozofii życiowej. ... »
2.
Baśnie

Baśnie

od 7 do 14 lat
tagi: baśnie  uczucia  strach 
Tom I zawiera 20 baśni wśród nich: Księżniczka na ziarnku grochu, Dzikie łabędzie, Stokrotka, Motyl, Bzowa babuleńka, Żuk, Bałwan ze śniegu.   Tomy zilustrowane są przez Jana... »
3.
Brzechwa dzieciom

Brzechwa dzieciom

od 2 do 7 lat
tagi: wiersze  humor  morał 
Wybór najbardziej znanych małych form poetyckich, utrzymanych w stylu satyryczno-żartobliwym najznakomitszego polskiego poety dla dzieci.   Oprawa: twarda Format: A4 Objętość: 128... »
4.
Mikołajek

Mikołajek

od 4 do 8 lat
Seria zdobywająca ciągle nowych czytelników w różnym wieku. Na pięć zabawnie zilustrowanych książek składają się historyjki o szkolnych kolegach i rodzinie, śmiesznie opowiadane przez... »
5.
35 Maja

35 Maja

od 7 do 14 lat
Jak twierdził Erich Kästner, który z dużym wdziękiem wywrócił do góry nogami wyobrażenia o niemieckiej literaturze dla dzieci, 35 Maja "człowiek musi być przygotowany... »
6.
Dynastia Miziołków

Dynastia Miziołków

od 7 lat
tagi: humor 
Dynastia Miziołków w 1993 roku była drukowana w odcinkach przez czasopismo "Świat Młodych" z ilustracjami Magdy Jasny. Otrzymała nagrodę literacką im. Kornela Makuszyńskiego, a rok... »
7.
Pompon w rodzinie Fisiów

Pompon w rodzinie Fisiów

od 6 do 10 lat
Pompon w rodzinie Fisiów to bardzo niebanalna historia pewnego smoka. Pompon, czyli właśnie ten smok, pojawił się w rodzinie państwa Fisiów przez odpływ umywalki i już u nich pozostał.... »
8.
Królewna w koronie

Królewna w koronie

od 3 do 6 lat
Dwie bajki dla najmłodszych popularnej autorki dla dzieci Królewna w koronie i Potwór to opowiastki z życia ludzi, zwierząt, fantastycznych stworów i czarownic. Tytułowa królewna pokona moc... »
9.
Jadą, jadą misie

Jadą, jadą misie

od 3 do 6 lat
tagi: piosenki  miś 
Tradycyjna piosenka dla dzieci z pięknymi ilustracjami Agnieszki Żelewskiej. »
10.
Podręczny nieporadnik. Młotek

Podręczny nieporadnik. Młotek

od 5 do 8 lat
Proszę Państwa... Żyjemy spokojnie bez świadomości, że tuż, tuż, w zasadzie za rogiem trwają Wielce Poważne Badania Naukowe. Prowadzi je para nieustraszonych naukowców - Profesor Kurzawka... »

Przeczytaj również

Warto zobaczyć