Warszawa

Ulubione książki Łukasza Dębskiego

Łukasz Dębski w dzieciństwie lubił czytać powieści o przygodach Tomka Wilmowskiego, Księgę Dżungli i Akademię Pana Kleksa. Natomiast, gdy był zbyt mały na samodzielną lekturę, z zainteresowaniem słuchał baśni Andersena. Wtedy właśnie poznał ilustracje Jana Marcina Szancera i do tej pory uważa, że wydawanie wspomnianych baśni z innymi ilustracjami nie ma sensu.
1.
Tomek w krainie kangurów

Tomek w krainie kangurów

od 6 do 12 lat
tagi: przygoda  podróż 
Akcja Tomka w krainie kangurów zaczyna się w 1902 roku, kiedy Polska znajduje się pod zaborami. Tomek Wilmowski, syn rewolucjonisty, uczeń warszawskiego gimnazjum, opór przeciwko caratowi ma właściwie... »
2.
Mikołajek

Mikołajek

od 4 do 8 lat
Seria zdobywająca ciągle nowych czytelników w różnym wieku. Na pięć zabawnie zilustrowanych książek składają się historyjki o szkolnych kolegach i rodzinie, śmiesznie opowiadane przez... »
3.
Baśnie

Baśnie

od 7 do 14 lat
tagi: baśnie  uczucia  strach 
Tom I zawiera 20 baśni wśród nich: Księżniczka na ziarnku grochu, Dzikie łabędzie, Stokrotka, Motyl, Bzowa babuleńka, Żuk, Bałwan ze śniegu.   Tomy zilustrowane są przez Jana... »
4.
100 bajek

100 bajek

od 4 do 9 lat
tagi: wiersze  humor  zabawa 
Wiersze Jana Brzechwy w nowej odsłonie   Książka, której nie może zabraknąć w żadnym domu! Zbiór ponad stu najpopularniejszych utworów Jana Brzechwy, skierowany głównie do... »
5.
O psie, który jeździł koleją

O psie, który jeździł koleją

od 5 do 9 lat
Wzruszająca opowieść o psie-podróżniku, który pokochawszy zawiadowcę małej stacji kolejowej i jego dzieci, potrafił powrócić do nich z drugiego krańca Włoch.   Oprawa broszurowa format... »
6.
Porwanie w Tiutiurlistanie

Porwanie w Tiutiurlistanie

od 7 do 12 lat
tagi: powieść  przygoda 
Porwanie w Tiutiurlistanie od dziesięcioleci cieszy się niesłabnącą popularnością wśród czytelników, o czym świadczy kilkanaście wydań krajowych, teatralne adaptacje, wersja kinowa oraz... »
7.
Księga dżungli
PATRONAT CzasDzieci.pl

Księga dżungli

od 7 do 13 lat
KLASYKA
Niezwykłe opowiadania indyjskie, które przedstawiają świat ludzi i zwirząt. Opowieść o losach chłopca Mowgliego, porwanego z wioski przez tygrysa Shere Khana i wychowanego w dżungli przez... »
8.
Akademia Pana Kleksa

Akademia Pana Kleksa

od 7 lat
tagi: przygoda 
Adaś Niezgódka uczy się w niezwykłej szkole – Akademii Pana Kleksa. Wśród przedmiotów szkolnych są takie jak przędzenie liter i kleksografia, a geografii chłopcy uczą się, grając... »
9.
Bajki robotów

Bajki robotów

od 6 do 14 lat
tagi: powieść  bajka 
Dawno, dawno temu, gdzieś za Cieśniną Andromedzką żyli sobie Palibaba-intelektryk, Królewna Elektrina i robot Automateusz...   Nowe wydanie jednej z najsłynniejszych książek Stanisława... »

Przeczytaj również

Warto zobaczyć