Warszawa

Momo

Momo

Wyd.: Znak
od 9 do 14 lat

Nagrody

Cała Polska czyta dzieciom - książki dla dzieci 8-10 lat
Cała Polska czyta dzieciom - książki dla dzieci 8-10 lat »
ISBN: 978-83-240-1490-3

Najbardziej tajemnicza książka autora Nie kończącej się historii.

 

Mała Momo jest dziewczynką zupełnie wyjątkową. Pojawiła się znikąd, zamieszkała w starym amfiteatrze na obrzeżach miasta i szybko zaprzyjaźniła zarówno z dorosłymi, jak i z dziećmi. Potrafi wymyślać najniezwyklejsze zabawy, słuchać jak nikt inny i cieszyć się każdą chwilą. Okazuje się jednak, że jej piękny świat jest zagrożony przez tajemniczych szarych panów, którzy pozbawiają ludzi wolnego czasu i radości życia. Tylko Momo jest odporna na ich magię. I tylko ona, z pomocą tajemniczego mistrza Hory i żółwicy Kasjopei, może uratować świat przez całkowitym zszarzeniem.

 

Momo to niezwykle piękna i mądra opowieść o tym, co najważniejsze, o magii dzieciństwa i prawdziwej przyjaźni. Klasyka literatury dziecięcej.

 

Rok wydania: 2010
Format: 144x205
Ilość stron: 256

Kup teraz

Recenzje książki (Momo)

Recenzja rodzica
Polecam wszystkim gimnazjalistom

Czytając tę książkę mojemu dziecku zachwyciłam się i bardzo mi się podobała. Momo to imię tytułowej dziewczynki, która zamieszkała w ruinach starożytnego amfiteatru. Szybko zaprzyjaźniła się z ubogimi mieszkańcami tej okolicy, a zwłaszcza z dziećmi, których stała się ulubienicą. Momo potrafiła słuchać innych, nie myślała nigdy o sobie, pomagała innym rozwiązywać ich problemu. Aż sama czekałam co stanie się dalej...
Pamiętam tę książkę ze swojego dzieciństwa. Momo to mroczny świat, szarzy ludzie, którzy napawają lękiem, ale to w tej książce jest najfajniejsze, ten dreszczyk. Polecam wszystkim gimnazjalistom.


Lubisz CzasDzieci.pl?  Polub nas na Facebooku!

Komentarze

Warto zobaczyć