Warszawa

Z pamiętnika pewnego Świerszczyka

Z pamiętnika pewnego Świerszczyka

Wydawnictwo: Nowa Era
od 4 do 7 lat
tagi: edukacyjna  zabawa 

Kolekcja „Świerszczyka”
 

Pamiętnik Bajetana Hopsa pomaga dzieciom rozwiązywać wszystkie małe, duże i wielkie problemy. Najlepiej, jak to możliwe. Z wrażliwością i wyobraźnią. Bo, jak mawia Bajetan, „dobrze wychowany Świerszczyk lata wysoko. Jak mama i tata”.

Zalety Bajetanowego pamiętnika: rozwijanie wyobraźni, kształtowanie wrażliwości, wspomaganie pracy z tekstem poprzez rozwijanie słownictwa i poprawności składniowej, zarówno dzięki opowiadanej historii jak i zadaniom znajdującym się na każdej stron, zachęcającym dzieci do aktywności (np. Policz wszystkie wielkie litery na tej stronie. Pomóż sobie wodząc palcem po tekście; Czy już kiedyś podróżowałeś? Dokąd?; Spróbuj zrobić gwiazdę – na rękach lub z papieru).

 

Czytanie dobrze działa na rozum i chroni od kataru”.
Świerszczyk, Bajetan Hops

Kolekcja „Świerszczyka”


Liczba stron: 48
Format: 205 x 275 mm
 

Kup teraz

Recenzje książki (Z pamiętnika pewnego Świerszczyka)

Recenzja rodzica

Czy wiedzieliście, że "czytanie dobrze działa na rozum i chroni od kataru"? Już to pierwsze zdanie skłoniło moje dzieci do chichotu. Książeczka niezmiernie spodobała się moim dzieciom - i czterolatce, i siedmiolatkowi. Uwaga, nie nadaje się do czytania na noc! Po pierwsze, jest zabawna i dowcipna, więc pobudza do śmiechu.

Po drugie, zawiera wiele wielce interesujących rysunków, które należy dogłębnie przeanalizować.

Po trzecie, na każdej stronie jest zadanie bojowe - niektóre wymagają skupienia, ale są też wielce przyjemne, np. teraz mocno się do kogoś przytul. Albo zachrumkaj jak rozzłoszczona świnka i jak zadowolona świnka - tak, tak, a potem namów maluchy, żeby się grzecznie położyły.

Po czwarte, wymaga wyobraźni i postawienia się w sytuacji bohatera Bajeta Hopsa, który ma malutkie, małe i całkiem duże problemy. Przykładowo poznajemy zagadnienie dobrych manier, których nie trzyma się w chłodzie, czy też tajemnicze zaklęcie, które powinno (!) działać, gdy zapomnimy odrobić lekcje.
Ale na poważnie - mądra, czarująca lektura ucząca wartościowania i wrażliwości na świat. Z pewnością spodoba się każdemu dziecku, a ja życzę dobrej zabawy:)


Lubisz CzasDzieci.pl?  Polub nas na Facebooku!

Komentarze

Warto zobaczyć