Warszawa

DŻOK. Legenda o psiej wierności

DŻOK. Legenda o psiej wierności

do 4 lat

Nagrody

Cała Polska czyta dzieciom - książki dla dzieci 0-4 lat
Cała Polska czyta dzieciom - książki dla dzieci 0-4 lat »
Nagroda DONGA - Mały i Duży Dong
Nagroda DONGA - Mały i Duży Dong »
Wyróżnienie jury dziecięcego
Rok przyznania: 2007
ISBN: 978-83-606-3888-

Ta historia zdarzyła się naprawdę. Mimo iż całkiem niedawno - już dziś nazywana jest legendą, a jej bohater - Dżok, ma swój pomnik w Krakowie.
Dlaczego Dżok był taki niezwykły?


Dżok był już dorosłym psem, kiedy pan Nikodem zabrał go ze schroniska dla zwierząt. Zaprzyjażnili się, razem dokonali niezwykłych rzeczy - od całkiem drobnych (dzięki nim dwaj chłopcy polubili czytanie książek!) po wielkie (to oni uratowali kamienicę przed pożarem). Dziś zna te historie każdy krakowianin - a to za sprawą Dżoka, który zapadł w pamięci wszystkich, dzięki swojej niezwykłej psiej wierności.

Kup teraz


Lubisz CzasDzieci.pl?  Polub nas na Facebooku!

Komentarze

Super treści, bardzo dziękuję ta notatka pomogła mi.

dodany: 2019-10-28 21:12:14, przez: Hania

Ta historia zdarzyła się naprawdę. Mimo iż całkiem niedawno - już dziś nazywana jest legendą, a jej bohater - Dżok, ma swój pomnik w Krakowie. Dlaczego Dżok był taki niezwykły? Dżok był już dorosłym psem, kiedy pan Nikodem zabrał go ze schroniska dla zwierząt. Zaprzyjażnili się, razem dokonali niezwykłych rzeczy - od całkiem drobnych (dzięki nim dwaj chłopcy polubili czytanie książek!) po wielkie (to oni uratowali kamienicę przed pożarem). Dziś zna te historie każdy krakowianin - a to za sprawą Dżoka, który zapadł w pamięci wszystkich, dzięki swojej niezwykłej psiej wierności

dodany: 2013-05-07 17:06:36, przez: kryspin

Warto zobaczyć