Warszawa

Rymowanki - przytulanki

Rymowanki - przytulanki

Wydawnictwo: Focus
do 4 lat
ISBN: 83-916321-1-3

Nagrody

Opis książki

Mamo, tato, pobaw się ze mną! - prosi Twoje dziecko. No, dobrze - ale jak? Był kiedyś taki wierszyk..., jak to było...? A to było tak: bociana drapał szpak, a potem była zmiana i szpak drapał bociana..., ale co było dalej? Albo ten, który mówiła babcia: Chodziła czapla po desce, opowiedzieć ci jeszcze?... Albo z podwórka: Kropka, kropka, kreska, kreska, fotografia twego pieska. Strasznie dużo tego było, szkoda, że w pamięci pozostało Ci tylko kilka urywków...
Nic straconego! Wydawnictwo Fokus pomyślało o Twoim dziecku i o Tobie. Marta Bogdanowicz zebrała takich utworów - starych i nowych - ponad 50. Jako miłośniczka zabaw z dziećmi, wzbogaciła te rymowanki o opisy relaksujących masażyków, które można wykonywać w rytm ich słów i w ten sposób otworzyła Wam świat radosnego i czułego kontaktu. Przyłączył się do niej Jerzy Stuhr i w swym niepowtarzalnym stylu nagrał je na płycie, a Cezariusz Deliński urokliwie zilustrował. Tak powstał tandem książki z płytą - Rymowanki-przytulanki. W słowie wstępnym autorka zbioru, profesor psychologii dziecięcej, wyjaśnia, jak bardzo dziecku jest niezbędna i ważna dla jego prawidłowego rozwoju dotykowa, fizyczna komunikacja, której takie właśnie zabawy doskonale służą.
Rymowanki-przytulanki biorą udział w Ogólnopolskiej Kampanii Edukacyjno-Społecznej PRZYTUL DZIECKO, mającej na celu uwrażliwienie dorosłych na emocjonalne potrzeby dzieci. W marcu 2003 r. ukaże się kolejna pozycja cyklu, Kołysanki-utulanki. I tym razem książce będzie towarzyszyła płyta, na której kołysanki zaśpiewają Magda Umer i Grzegorz Turnau.
Opracowanie Marta Bogdanowicz.

Kup teraz

Szukamy najtańszych księgarni internetowych...

Komentarze

Warto zobaczyć