Warszawa

Powiedz komuś! Co każde dziecko powinno wiedzieć

Powiedz komuś! Co każde dziecko powinno wiedzieć

od 4 do 8 lat
ISBN: 83-89574-81-0

Opis książki

 

seria: BEZPIECZNE DZIECKO


Książka zalecana jako lektura dodatkowa dla klas III szkoły podstawowej.
Jak nauczyć dziecko szacunku i zaufania do siebie? Co zrobić, żeby mówiło o sprawach, które je niepokoją? Aby zwiększyć bezpieczeństwo dziecka, trzeba nauczyć je rozróżniania dobrych i złych zachowań. Ta książka pomoże też przełamać tabu milczenia.
Rozmawianie z dziećmi na trudne tematy sprawia nam trudności. Szczególnie wtedy, gdy mamy mówić o zagrożeniach. Obawiamy się, że sama rozmowa może krzywdzić. A jednak, dla bezpieczeństwa dziecka, rozmawiać trzeba...
"Powiedz komuś!" to książka, która podnosi poczucie wartości dziecka i uczy je najważniejszego - szacunku dla siebie i innych. Jednocześnie przekazuje niezbędną wiedzę.

Dziecko musi znać swoje prawa i umieć powiedzieć "NIE!" w obronie tych praw i własnego ciała. Trzeba je nauczyć, aby ufało własnym odczuciom. Kiedy czuje się zaniepokojone lub zakłopotane, musi o tym POWIEDZIEĆ KOMUŚ, kto wysłucha i pomoże.
Książka pokazuje pozytywny obraz świata i mówi, jak go zachować, stosując się do mądrych zakazów. Wspólne czytanie i oglądanie książki daje dziecku informację: O tych sprawach można rozmawiać! Tym samym zachęca je do mówienie na tematy, które dotąd stanowiły tabu. Rodzice po przeczytaniu tej książeczki mówią:
"Sądziłam, że moje dziecko jeszcze nie jest gotowe, by rozmawiać, bo nie zadawało pytań. A ono myślało, że to ja unikam tematu! Teraz wiem, co się w jego główce dzieje i mam na to uzdrawiający wpływ! Liczę też, że gdyby wokół niego działo się coś niedobrego, to mi o tym powie. To mi da szansę, by zaradzić kłopotom zawczasu."


Okładka: twarda
Liczba stron: 47
Format: 20x20

Kup teraz

Szukamy najtańszych księgarni internetowych...

Recenzja książki Powiedz komuś! Co każde dziecko powinno wiedzieć

Po prostu nie wolno!

Przesłanie bardzo klarowne: są rzeczy, działania, postępowanie, których po prostu nie można. Dlaczego? Bo nie mają nic wspólnego z szacunkiem, a nawet są jego wyraźnym zaprzeczeniem. Szanuje... czytaj więcej »

Komentarze

z nie do konca zrozumialych dla mnie powodow jest to jedna z najchetniej przynoszonych przez moja 3 latke do poczytania

dodany: 2011-06-08 12:06:59, przez: honorata

Warto zobaczyć