Warszawa

Niezwykłe opowieści z Baskerville Hall

Niezwykłe opowieści z Baskerville Hall

Wydawnictwo: Kropka
od 9 do 12 lat
NOWOŚĆ
ISBN: 978-83-67996-69-3

Opis książki

To porywająca powieść o młodym Arthurze Conan Doyle'u – wybitnie inteligentnym, oczytanym i wrażliwym chłopaku, który otrzymuje szansę od losu. Arthur jest jak dziewiętnastowieczny Harry Potter, który dostaje list z Hogwartu (Baskerville) i akceptując zaproszenie, sprawia, że wszystko w jego życiu się zmienia.

Już w pierwszych dniach nauki Arthur zabłyśnie intelektem, odwagą i niesłychaną zdolnością dedukcji. Tymczasem w szkole Baskerville dzieją się niepokojące rzeczy. Ktoś wybija szybę w głównych drzwiach i włamuje się do szkoły, jednak niczego nie kradnie. Zaś Arthur otrzymuje zaproszenie do elitarnego tajnego stowarzyszenia…

Przez Baskerville Hall przewija się plejada barwnych postaci, które staną się inspiracją dla słynnych powieści i opowiadań z całego uniwersum twórczości Arthura Conan Doyle’a: Jimmy Moriarty, Irene Adler, doktor Watson i oczywiście Sherlock Holmes. Niezwykłe opowieści z Baskerville Hall to książka zarówno dla miłośników historii detektywistycznych, jak i tajemniczych zagadek i magii.

Kup teraz

Szukamy najtańszych księgarni internetowych...

Warto zobaczyć