Warszawa

Klątwa Czarnoboga

Klątwa Czarnoboga

Wydawnictwo: Initium
od 12 do 14 lat
ISBN: 9788367545679

Opis książki

Już 22 kwietnia rozpocznie się fascynująca podróż przez magię i mity słowiańskie w
powieści „Klątwa Czarnoboga” Adama Wyrzykowskiego. Powieść rozpoczyna cykl Bliskie spotkania czarciego stopnia. Książkę polecają Marcin Mortka, Paulina Hendel i Grzegorz Wielgus!

 

Gdy robotnicy podczas prac na rzece odkopują drewniany posąg opatrzony wizerunkiem prastarego bóstwa, zaczynają się dziać rzeczy, których nie sposób wytłumaczyć. Tajemniczy totem skrywa w sobie odwieczne sekrety i wprowadza chaos w życie sennego miasteczka.

 

Trzynastoletni   Makary   i   jego   przyjaciele   zostają   wciągnięci   w   spiralę   tajemnic   i niepokojących wydarzeń. Wspierają ich duchy i demony ze słowiańskich wierzeń, gotowe stanąć do walki z siłami ciemności.

 

Dlaczego koty mają dziewięć żywotów? Czy dwunasta to na pewno godzina duchów, a skrzaty to jedynie życzliwe karzełki skrycie pomagające ludziom?  Co kryją okalające miasto gęste lasy, w jakiej nowej profesji po wiekach ukrycia odnalazła się Baba Jaga i jaki związek z całą historią ma błąkający się w podziemiach szkoły duch?

 

Adam Wyrzykowski zabiera czytelnika w fascynującą podróż przez magię i mitologię
słowiańską, gdzie przyjaźń staje się bronią przeciwko zagrożeniu, a walka o przetrwanie nabiera nowego wymiaru. Czy Makaremu i jego przyjaciołom uda się rozwiązać zagadkę zniknięcia małej Bereniki i ocalić miasteczko przed potężnymi siłami Czarnoboga?


Gorąco polecam, nie tylko fanom słowiańskich mitów!

- Marcin Mortka 

 

Adam Wyrzykowski zabierze cię do świata, w którym dawni bogowie chodzą wśród ludzi, a najpotworniejsze demony przebudziły się łaknąc krwi. Sięgnij po jego książkę, poczuj na twarzy ciepły powiew wiosny i daj się porwać słowiańskiej przygodzie. Czyta się jednym tchem. Czekam na kolejny tom! Polecam.

- Paulina Hendel

 

Przeniesienie do nowej szkoły w połowie semestru to najgorsza rzecz, jaka spotkała
trzynastoletniego Makarego - przynajmniej do momentu przebudzenia demonów. Adam Wyrzykowski nie traci czasu i wrzuca swoich bohaterów w wir nadprzyrodzonych przygód ze słowiańskimi bóstwami i upiorami w roli głównej. „Klątwa Czarnoboga” to naszpikowane niezwykłymi spotkaniami wprowadzenie młodych czytelników do świata fantastyki oraz rodzimej mitologii. Gorąco polecam.

- Grzegorz Wielgus

Kup teraz

Szukamy najtańszych księgarni internetowych...

Warto zobaczyć