Warszawa

Mona Mysia

Mona Mysia

Wydawnictwo: Bumcykcyk
od 5 do 9 lat
PATRONAT
NOWOŚĆ
ISBN: 978-83-969873-8-9

Opis książki

Powszechnie wiadomo, że dla myszy nie ma nic ważniejszego od kawałka pysznego sera. Nic więc dziwnego, że podczas wieczornego spaceru Mona Mysia nie mogła przeoczyć plakatu wiszącego nad wejściem do muzeum. „SER...” – zapiszczała radośnie, odczytując pierwsze litery. Kiedy zakradała się na piętro muzeum, nie przypuszczała nawet, że właśnie rozpoczyna się jej wielka przygoda… ze sztuką.

 

Aż trudno uwierzyć, co spotka ją w salach z obrazami Moneta, Picassa, Rembrandta, Dalego... W dodatku licho wie, co tu robi karaluch w czerwonych bokserkach! I kto siedzi za sterami latających maszyn Leonarda da Vinci?

 

Mona Mysia będzie z pewnością powracać do tego magicznego miejsca – tak jak Wasze dziecko do tej książki. Bo czy nie miło dostrzec samych siebie w sztuce jak Mona Mysia? Trudno o bardziej przyjazne – i barwne jak ilustracje Moniki Urbaniak – pierwsze spotkanie dziecka ze sztuką. I wielkimi mistrzami malarstwa!

Kup teraz

Szukamy najtańszych księgarni internetowych...

Recenzja książki Mona Mysia

O mysi, która pomyliła słowa na "s"

Mona Mysia miała tylko jedno pragnienie: znaleźć ser. Kiedy więc zobaczyła na szyldzie nad wejściem upragnione słowo, bez zastanowienia ruszyła do miejsca, w którym spodziewała się zaspokoić... czytaj więcej »

Warto zobaczyć