Warszawa

Basia i gotowanie
PATRONAT CzasDzieci.pl

Basia i gotowanie

od 4 do 8 lat
ISBN: 9788376085142
tagi: zabawa  nauka 

Mama Basi ma dość codziennego gotowania. Co się stanie, kiedy dowodzenie w kuchni przejmie Tata?

 

Basia ukazuje się od listopada 2008 r.
Do tej pory ukazało się 10 tytułów w serii.
Basia zdobyła w tym roku tytuł Najlepszy z najlepszych w plebiscycie Dziecka.

Kup teraz

Recenzje książki (Basia i gotowanie)

Recenzja rodzica
Basia, Mikołaj przyniósł mi Basię!

- Basia, Mikołaj przyniósł mi Basię! - Basia i gotowanie Madzia - fanka Basi i pasków, odkąd w przedszkolu panie zrobiły próbę Balu Pasiastych - przybiegła z książką przytulona do piersi. Oczywiście, od razu czytanie!
Co tym razem? Basia razem z tatą i braćmi przygotowuje kolację. Postanowili wyręczyć mamę, która ma już dość codziennych, żmudnych obowiązków. Na pewno wszystkich rozbawi już sam pasiasty pomysł na danie, a wykonanie! Nie do powtórzenia - zabawa na całego. Mąka, olej służą ni tylko do gotowania, zwłaszcza takim maluchom, jak malutki braciszek Basi. Ale liczy się efekt.
Basia, jak zawsze urocza, pomysłowa historia widziana oczami dziecka i prosta dla niego w odbiorze - wspaniała lektura.
 

Recenzja rodzica

Basia i gotowanie to bardzo ciepła opowieść autorstwa Zofii Staneckiej. Pokazuje ona życie rodzinne w zwykłej sytuacji domowej. Basia ma rodzeństwo – dwóch braci. Książka opisuje zmagania się taty i jego dzieci w przygotowywaniu kolacji. Moja 8 letnia córka z zachwytem przeczytała książkę. Bardzo spodobały jej się także ilustracje. Największą sympatię zyskał u niej mały braciszek Basi, który smarował siebie i swoje otoczenie olejem, do którego mógł się dostać dzięki nieuwadze tatusia. Cała opowieść jest napisana bardzo prostym językiem i zachęca początkujących czytelników do kontaktu z literaturą.
 


Lubisz CzasDzieci.pl?  Polub nas na Facebooku!

Komentarze

Warto zobaczyć