Warszawa

Basia i nocowanka

Basia i nocowanka

Wydawnictwo: HarperKids
od 3 do 6 lat
PATRONAT
NOWOŚĆ
ISBN: 978-83-276-8109-6

Opis książki

Do Basi na nocowankę ma przyjść Anielka. Dziewczynki przez cały tydzień przygotowują się do tej wizyty i planują wspólną zabawę. Basia jest tak przejęta, że nawet… sprząta swój pokój. Niestety w dniu nocowanki okazuje się, że Franek zachorował i przyjaciółki muszą zmienić plany. Basia czuje żal i rozczarowanie, uważa, że to najgorszy dzień w jej życiu. Czy uda się znaleźć wyjście z sytuacji i sprawić, żeby ten dzień z najgorszego na świecie zrobił się najlepszy pod słońcem?

 

Noc poza domem to ważny temat w życiu wielu przedszkolaków. Budzi emocje zarówno u gości, jak i organizatorów zabawy. Czytając o przygodach Basi i jej przyjaciół, dzieci dowiedzą się, że nocowanka to nie tylko szampańska zabawa, lecz także okazja do poznania zwyczajów panujących w innych domach, a często również konieczność poradzenia sobie z tęsknotą za codzienną rutyną i bliskimi.

Kup teraz

Szukamy najtańszych księgarni internetowych...

Recenzja książki Basia i nocowanka

Nocą dzieci psocą

Na tę noc Basia czekała od dawna. Dziś przyjedzie do niej Anielka i urządzą sobie jedyną, niepowtarzalną, mega superową nocowankę. Ach, cóż tam będzie się działo! Wydzieranki, przebieranki,... czytaj więcej »

Warto zobaczyć