Warszawa

Tolo i Bolo ratują Lisią Górkę

Tolo i Bolo ratują Lisią Górkę

Wydawnictwo: Agora dla dzieci
od 6 do 10 lat
PATRONAT
ISBN: 9788326841293
Tematyka: przygoda, odwaga, relacje

Opis książki

Pierwsza część nowego cyklu powieści przygodowych Agaty Romaniuk, autorki bestsellerowej Kociej Szajki!

 

DZIECIAKI MAJĄ GŁOS!

 

Tolo i Bolo mieszkają z Mamisiem i psem Szprotką w bloku w wielkim mieście. Pewnego dnia dowiadują się, że ich ukochana Lisia Górka, centrum życia towarzyskiego na osiedlu, ma zostać zrównana z ziemią. Ale chłopcy łatwo jej nie oddadzą. Razem z siostrami Owocówkami i ekipą z podwórka organizują wielką akcję ratunkową. Guma balonowa naprzeciw koparkom i strajk na trawie – to musi się udać!

 

„Kiedy dzieciaki wezmą sprawy w swoje ręce, nic nie powstrzyma ich determinacji. To piękna opowieść o początkach społecznego działania i walki o swoje miejsce w mieście. Jest śmiesznie i zawadiacko, a tłem opowieści jest pytanie o to, kto ma prawo do ingerencji w przyrodę. Agata Romaniuk magicznymi sposobami umie wymyślać opowieści, które zachwycą dużych i małych.”

 

Sylwia Chutnik, pisarka, aktywistka

 

„Tolo i Bolo ratują Lisią Górkę” to dowcipna i pełna zwrotów akcji przygodówka. W autentyczny i beztroski dziecięcy świat bohaterów Agata Romaniuk sugestywnie wplata kwestie natury uniwersalnej – potrzebę zaangażowania społecznego, ale też szacunku dla dzieci i wspierania poczucia ich sprawczości. Kipiące naturalną dziecięcą energią ilustracje stworzyła Anna Oparkowska.

 

Kolejne części w przygotowaniu.

Kup teraz

Szukamy najtańszych księgarni internetowych...

Recenzja książki Tolo i Bolo ratują Lisią Górkę

Miejsca w nas, które warto ocalić!

Czy znacie tę historię? Wasze ulubione miejsce gdzie leżąc na kocu obserwowaliście z Waszym dzieckiem chmury, gdzie chodziliście na spacery i gdzie zrywaliście stokrotki. Teraz przeorane ogromnymi... czytaj więcej »

Warto zobaczyć