Warszawa

Zaczarowana Rybka

Zaczarowana Rybka

Wydawnictwo: Tatarak
od 4 do 6 lat
PATRONAT
NOWOŚĆ
ISBN: 978-83-66749-23-8
Tematyka: sztuka, baśń, przygoda

Opis książki

W muzeum był – i wciąż jeszcze jest – pewien obraz, który bardzo podobał się wszystkim dzieciom. Obraz przedstawiał złotą rybkę namalowaną na ciemnogranatowym tle. Za każdym razem, kiedy dzieci odwiedzały muzeum, przystawały się przed tym obrazem i wpatrywały się w niego z niesłabnącym zachwytem.”

 

„Zaczarowana rybka” to książka o obrazie, tym jednym jedynym, który kochają wszystkie dzieci! Każde muzeum pewnie ma taki obraz, przed którym zatrzymują się zafascynowane dzieci z szeroko otwartymi oczami i buziami. A na tym jest złota rybka.

 

Pewnego dnia strażnik stawia obraz koło fontanny, a mieszkające w niej karasie budzą złotą rybkę z obrazu. Potem razem płyną do morza i tam przeżywają wiele przygód. Zasmucone dzieci przystają przed pustym obrazem. Czy złota rybka wróci do muzeum? O tym przekonacie się sięgając po tę piękną opowieść z magicznymi ilustracjami.


Inspiracją do powstania tej opowieści był obraz Paula Klee „Złota rybka”. Mafra Gagliardi wpadła na pomysł fabuły, a Štěpán Zavřel zilustrował książkę o sztuce i jej wpływie na najmłodszych odbiorców. Dzieci kochają piękno, są wrażliwe i umieją dostrzec to, czego my, dorośli, niejednokrotnie już nie spostrzegamy. Zapraszamy do lektury!

 

Książka ukazuje się w serii "Ja, Europejczyk". Współfinansowana w ramach programu Unii Europejskiej "Kreatywna Europa".

 

Kup teraz

Szukamy najtańszych księgarni internetowych...
1/4
1/4
2/4
2/4
3/4
3/4
4/4
4/4

Warto zobaczyć