Warszawa

Rymowanki z dreszczykiem, chochlikiem i morałem

Rymowanki z dreszczykiem, chochlikiem i morałem

Wydawnictwo: Słowa na wybiegu
od 4 do 8 lat
PATRONAT
NOWOŚĆ
ISBN: 978-83-951535-5-6

Opis książki

Co się zdarzyło w Smokolandzie? Czy bratek jest hultajem? Gdzie można spotkać krasnoludka?

Tego i wielu innych rzeczy dowiecie się z Rymowanek, wierszowanych opowieści, które bawią, a czasami przyprawiają o dreszczyk emocji. Bo przecież wszyscy lubimy przygody, prawda?

 

Wierszowane bajki Katarzyny Gawęckiej, doskonale zilustrowane przez duet tworzony przez Hanię Kmieć i Kasię Cichosz, łączą tradycję z nowoczesnością. Przekorne i dowcipne, żonglują konwencjami, a ich przesłanie zawiera się nie tylko w tytułowych morałach, lecz także między wierszami. Młodzi czytelnicy znajdą w Rymowankach literacką zabawę, usłyszą dźwięczność języka, poznają radość lektury.

 

Katarzyna Iga Gawęcka – pisarka i dokumentalistka. Autorka między innymi znanej i lubianej animowanej serii dla dzieci Przytulaki, wielokrotnie wznawianych książek Kaszëbsczé abecadło i Twój pierwszi słoworz, a także biografii Halina Mickiewiczówna. Ciepło głosu i serca oraz Tyrmand i Ameryka (z Maciejem Gawęckim). Scenarzystka i reżyserka, realizatorka filmów i reportaży dokumentalnych (Zapomniany przyjaciel. Rzecz o Herbercie Hooverze, Amerykański brzeg Leopolda Tyrmanda, Amerykańscy eksperci o Polsce).

Kup teraz

Szukamy najtańszych księgarni internetowych...

Komentarze

Warto zobaczyć