Warszawa

Czytam sobie. Lola i ptaki. Poziom 3

Czytam sobie. Lola i ptaki. Poziom 3

Wydawnictwo: Harper Collins
od 5 do 7 lat
PATRONAT
ISBN: 9788327658920

Opis książki

Dziadek Loli stworzył stracha na wróble – a że ubrał go w stare ubrania mamy, dzieci orzekły, to to nie strach, a „straszka” – Pani Galotka. Lola bardzo ją lubi. Pani Galotka stoi na polu przez całe lato, jesień i zimę… aż pewnego dnia znika. Dzieci z sąsiedztwa pomagają zmartwionej Loli w poszukiwaniach. Lecz kto wie, czy udałoby im się ją wytropić, gdyby Lola nie zaczęła nagle rozumieć mowy ptaków…!

 

Połykam strony to trzeci poziom serii „Czytam sobie” przeznaczony dla dzieci, które już czytają samodzielnie. Duża czcionka ułatwia czytanie, a słowa zaznaczone gwiazdką są wyjaśnione w alfabetycznym słowniczku na końcu książki. Czarno-białe ilustracje i przewaga ilościowa tekstu nad ilustracjami dają poczucie obcowania z prawdziwą książką. Forma książek zgodna jest z zaleceniami metodyków.

 

Wioletta Grzegorzewska - pisarka i tłumaczka, autorka m.in. powieści Stancje, Dodatkowa dusza, która ukazała się we wrześniu b.r. nakładem Wydawnictwa Literackiego. Jej tom opowiadań Guguły znalazł się w finale Nagrody Literackiej Nike i Nagrody Literackiej Gdynia, a jego tłumaczenie Elizy Marciniak było nominowane do międzynarodowej Nagrody Bookera i Nagrody im. Jana Michalskiego. Od wielu lat mieszka w Wielkiej Brytanii, gdzie publikuje pod pseudonimem Wioletta Greg. Jej książki zostały przełożone na wiele języków

Kup teraz

Szukamy najtańszych księgarni internetowych...

Warto zobaczyć