Warszawa

Elwirka na śnieżnej pustyni. Akademia mądrego dziecka. Pomóż mi przetrwać

Elwirka na śnieżnej pustyni. Akademia mądrego dziecka. Pomóż mi przetrwać

Wydawnictwo: Harper Collins
od 3 do 7 lat
PATRONAT
ISBN: 9788327658197

Opis książki

Elwirka to mały pingwin cesarski. Właśnie wykluła się z jaja i musi przetrwać mroźną zimę na Antarktydzie. Gdy podrośnie, czeka ją długi spacer w kierunku oceanu, gdzie będzie się uczyć, jak polować. Po drodze jednak czyha na nią wiele niebezpieczeństw.

 

Z powodu globalnego ocieplenia lód w wielu miejscach jest cienki. Kiedy topnieje, powstają w nim wielkie szczeliny. Czy Elwirka sobie poradzi? Seria „Pomóż Mi Przetrwać” została stworzona dla dzieci, które chcą mądrze wspierać przyrodę. Książka zawiera planszę edukacyjną oraz słowniczek trudnych pojęć.

 

Ewa Nowak - pisarka. Z wykształcenia jest pedagogiem terapeutą. Obecnie na rynku dostępnych jest już niemal trzydzieści książek jej autorstwa. W 2009 roku powieść "Pajączek na rowerze" otrzymała wyróżnienie w I Konkursie Literatury Dziecięcej im. Haliny Skrobiszewskiej. Również w 2009 roku powieść Bardzo biała wrona została uhonorowana tytułem Książki Roku Stowarzyszenia Przyjaciół Książki dla Młodych Polskiej Sekcji IBBY w kategorii literatura młodzieżowa.

Kup teraz

Szukamy najtańszych księgarni internetowych...

Recenzja książki Elwirka na śnieżnej pustyni. Akademia mądrego dziecka. Pomóż mi przetrwać

Jak żyją pingwiny cesarskie?

Ewa Nowak stworzyła tę opowieść ponieważ od dziecka kochała przyrodę, jednak czasem nieświadomie jej szkodziła - dziś żałuje swojego postępowania i chce przekazać jak najwięcej wiedzy młodym odbiorcom, tak by od najmłodszych lat uczyli się właściwego zachowania.... czytaj więcej »

Komentarze

Warto zobaczyć