Warszawa

A kilku tu klikA. Palindromy i inne gry słowne

A kilku tu klikA. Palindromy i inne gry słowne

Wydawnictwo: Sorus
od 10 lat

Opis książki

Książka jest pierwszym poradnikiem pisania palindromów, czyli wyrazów lub zdań, które zachowują taki sam układ liter czytane wprost lub wspak (najprostszy przykład to imię Anna). Zawiera także opisy różnych innych zabaw słowami. Adresowana jest głównie do młodych czytelników, których autor zachęca do układania własnych utworów, zdradzając sekrety ich tworzenia. Prof. Morawski proponuje także ćwiczenia do rozwiązania i zadaje zagadki, dzięki czemu lektura książki staje się intelektualną przygodą.

 

"A kilku tu klika pokazuje, jak bawić się słowami, rozbudza ciekawość i sprawia, że świat widzimy nagle przez pryzmat słów, liter i nieskończonych możliwości".
Z przedmowy Agaty Hofman

 

Prof. Tadeusz Morawski jest czołowym polskim twórcą i znawcą palindromów. Ułożył już kilka tysięcy takich utworów. Na licznych spotkaniach z dziećmi i dorosłymi w magiczny sposób uczy sztuki tworzenia palindromów. Stworzył pierwsze na świecie muzeum im poświęcone.

Wydał kilka zbiorów palindromów: Gór ech chce róg; Zagwiżdż i w gaz; Zaradny dynda raz; Żartem dano nadmetraż; Raz czart – raz czar' Aga naga oraz książkę Kobyła ma mały bok, czyli o polskich palindromach.

 

Spis treści
Do młodego Czytelnika
Od autora
1. Układamy palindromy
2. Historia palindromów
3. Palindromy o zwierzętach
4. Anagramy
5. Ucztujemy z palindromami
6. Zabawy słowami
7. Imiona i wybrane nazwiska w palindromach
8. Palindromy a wiersze
9. Nietypowe palindromy
10. Zagadki
11. Odpowiedzi
Bibliografia
Skorowidz cytowanych autorów

Kup teraz

Szukamy najtańszych księgarni internetowych...

Komentarze

Warto zobaczyć