Warszawa

Kocham was równie mocno, maluszki!

Kocham was równie mocno, maluszki!

Wydawnictwo: Wilga
od 3 do 5 lat
ISBN: 978-83-280-7329-6

Opis książki

Babcia ma niespodziankę dla Momusia – odwiedziny jego malutkiej kuzynki Bibi. Maluch szybko zaczyna jednak być zazdrosny  o młodszą sówkę. Czy od teraz tylko Bibi może liczyć na łaskotki  i przytulaski? I dlaczego Babcia nie chce pobawić się z wnuczkiem  w chowanego? Do tej pory to Momuś był ukochaną sóweczką Babci. Czy w jej sercu znajdzie się miejsce dla dwójki ulubieńców?

 

Pełna ciepła opowieść, która pomoże maluchom poradzić sobie  z zazdrością, gdy w ich życiu pojawi się młodsze rodzeństwo lub kuzyni!

 

"Kocham was równie mocno, maluszki" to ważna pozycja na rynku dzieciecej literatury. Sporo mówi się o przygotowaniu dzieci na pojawienie młodszego rodzeństwa. Takie rozmowy najczęściej przeprowadzają rodzice oczekujący potomstwa, natomiast książka traktuje o pojawiającym się problemie zazdrości z nieco innej perspektywy, bo w stosunku do kuzynostwa. Kiedy rodzina powiększa się o nowego członka, to naturalne, że w pewnym momencie może pojawić się zazdrość u starszego dziecka. W końcu zacznie zauważać, że teraz rodzice, czy dziadkowie muszą dzielić swój czas, pojawiają się nowe obowiazki, ich codzienna rutyna się odmieniła. W tej sytuacji najważniejsze by dziecko czuło, że ich uczucia w stosunku do niego nie uległy zmianie. Wykorzystując wartościowe przesłania z książki można przeprowadzić z dzieckiem mądrą rozmowę na temat emocji.  Jak powiedziała babcia Momusia "Zawsze, gdy w rodzinie pojawia sie nowe dziecko, w sercu babci powstaje nowa milość! Bibi nie zabrała ani trochę tej przeznaczonej dla ciebie".

Klaudia Stankiewicz- Psychologia Małego Człowieka

Kup teraz

Szukamy najtańszych księgarni internetowych...
1/2
1/2
2/2
2/2

Recenzja książki Kocham was równie mocno, maluszki!

Czy miłość da się podzielić na dwa?

Czy miłość da się podzielić na dwa? Momuś nie jest już jedynym maluszkiem w rodzinie. Mała sówka obawia się, że nowa kuzynka  - Bibli zabrała część miłości Babci, miłości, która... czytaj więcej »

Komentarze

Warto zobaczyć