Warszawa

Urodziny

Urodziny

od 8 do 12 lat
PATRONAT
ISBN: 978-83-7672-794-3

Nagrody

Opis książki

Na urodziny Majka zaprosiła prawie całą klasę. Prawie, bo przy rozdawaniu zaproszeń świadomie pominęła Jessikę, Grubego i Morusa. Co za okropna sytuacja. Każde z nich jakoś sobie z nią radzi. Czy mają szansę znowu poczuć się dobrze w swojej klasie?

 

Książka o tym, że ostatni będą pierwszymi. I że kto mieczem wojuje, ten od miecza ginie. I o tym, że to my decydujemy, jaki jest świat wokół nas. Nawet mając zaledwie kilkanaście lat.

 

Książka wyróżniona w V Jubileuszowym Konkursie im. Astrid Lindgren na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży, zorganizowanym przez Fundację „ABCXXI-Cała Polska czyta dzieciom” pod honorowym patronatem Ambasady Szwecji, Biblioteki Narodowej i Instytutu Książki, dzięki wsparciu Partnerów Konkursu – Fundacji PZU oraz Fundacji AMF „Nasza Droga”.
Jury Konkursu pod przewodnictwem prof. dr hab. Joanny Papuzińskiej, nawiązując do najwyższych standardów literackich wyznaczonych przez jego Patronkę, wybrało spośród 384 nadesłanych prac i nagrodziło teksty o wysokim poziomie artystycznym i etycznym, które z pełnym przekonaniem można polecać do czytania dzieciom I młodzieży.
Więcej informacji o książkach nagrodzonych w Konkursie im. Astrid Lindgren: www.cpcd.pl

Kup teraz

Szukamy najtańszych księgarni internetowych...

Recenzja książki Urodziny

Rodziny i urodziny

"Urodziny" to opowieść tak życiowa, że każdy ze starszych czytelników może od razu wskazać typy wspomnianych postaci zapamiętane z lat szkolnych, dzieci, które pełniły rolę klasowych błaznów i pupili, ofiar i katów. Zdecydowanie nie jest to cukierkowy obraz rzeczywistości, choć zakończenie pozwala mieć sporo nadziei, przynosi czytelnikom katharsis, nie zostawia ich z rozdartym sercem. ... czytaj więcej »

Komentarze

Warto zobaczyć