Warszawa

(Nie)grzeczni? Rodzinne nieporozumienia widziane oczami dzieci w wieku 6-12 lat

(Nie)grzeczni? Rodzinne nieporozumienia widziane oczami dzieci w wieku 6-12 lat

Wydawnictwo: Wydawnictwo Sensus

Opis książki

Każdy zna powiedzenie, które mówi, że im dzieci są starsze, tym więcej jest z nimi kłopotu. Żaden rodzic w to nie wierzy do czasu… gdy ich dziecko staje się coraz starsze! Kiedy nasz maluch ma sześć, osiem czy dwanaście lat zaczynamy tęsknić za czasem, gdy największym problemem były nieprzespane z powodu bolesnego ząbkowania noce czy nieporozumienia związane z buntem dwulatka. Teraz trzeba się zmierzyć ze znacznie większymi kłopotami: utratą niemal stuprocentowej kontroli nad swoją pociechą czy coraz większym wpływem grupy rówieśniczej.
Książka „(Nie)grzeczni? Rodzinne nieporozumienia widziane oczami dzieci w wieku 6-12 lat” to kolejna pozycja autorstwa Moniki Janiszewskiej i Małgorzaty Bajko poruszająca trudny temat wychowania dzieci. Rodzice, których pociecha przekracza próg szkoły muszą zmierzyć się z nowymi problemami. Jednak nie tylko oni muszą się w tej nowej rzeczywistości odnaleźć. Także dzieci są zmuszone poradzić sobie z nową sytuacją i wyzwaniami, ?które na nie czekają. Lektura tej książki pomoże każdemu rodzicowi zrozumieć, jak dziecko widzi i rozumie „niegrzeczność” i czy naprawdę o byciu niegrzecznym tu mowa.
Ta pozycja to nieoceniona pomoc w czasie, gdy rodzicowi i trudno jest zaakceptować fakt, ?że jego pociecha jest coraz starsza: częściej zamyka drzwi do swojego pokoju, zaczyna samodzielnie przeglądać zasoby Internetu czy budować relacje z rówieśnikami. Autorki podpowiadają, w jaki sposób pomóc dziecku przetrwać ten trudny okres i jak samemu poradzić sobie z nieodzownymi zmianami. Przekonują, że znacznie lepszy efekt wychowawczy przyniesie bliskość, zamiast krytykowania i zrozumienie, zamiast wyśmiewania.
„(Nie)grzeczni? Rodzinne nieporozumienia widziane oczami dzieci w wieku 6-12 lat” ?to obowiązkowa pozycja dla wszystkich, którym zależy na tym, by być jak najlepszymi rodzicami. Zarówno dla tych, którzy w tej roli debiutują, jak i dla tych, którzy wychowują już kolejne pociechy.


Monika Janiszewska — dziennikarka tygodników regionalnych, freelancerka publikująca artykuły z zakresu psychologii oraz specjalistka ds. PR promująca działania gabinetów psychoterapeutycznych. W swoim portfolio ma ponad 350 publikacji, z czego pokaźna część dotyczy relacji rodzic – dziecko, związków partnerskich oraz świadomej komunikacji. Prywatnie mama 7-letniej Julii oraz 2-letniego Nikodema, którzy każdego dnia zarażają ją swoją ciekawością świata i urzekają dziecięcą niewinnością, a zarazem logiką i wnikliwością w ocenie otaczającej nas rzeczywistości.


Małgorzata Bajko — psychoterapeuta, absolwentka psychologii oraz podyplomowych studiów z psychotraumatologii w Wyższej Szkole Psychologii Społecznej. Współzałożycielka Centrum Wsparcia Psychologicznego INEO, w którym od wielu lat prowadzi indywidualną terapię osób dorosłych, dzieci oraz rodzin. Autorka wielu artykułów dla rodziców i bajek terapeutycznych. Ma opracowane programy terapeutyczne dla dzieci z zaburzeniami lękowymi, PTSD oraz fobiami, w których wykorzystywana jest bajkoterapia. Wspiera rodziców w wychowaniu dzieci i realizacji w roli rodzica. Mama Andrzeja i Antka.

Kup teraz

Szukamy najtańszych księgarni internetowych...

Warto zobaczyć