Warszawa

Hania Humorek i Przyjaciele. Poszukiwanie Smrodkodonta
PATRONAT CzasDzieci.pl

Hania Humorek i Przyjaciele. Poszukiwanie Smrodkodonta

Wydawnictwo: Egmont
od 5 do 10 lat
NOWOŚĆ
ISBN: 9788328146051

Młodszy brat Hani, Smrodek, jest bardzo zajęty. Jak szalony ryje ziemię i kopie doły na podwórku, a wszystko po to, by odnaleźć kieł tygrysa szablozębnego. Czy uda mu się dokonać wielkiego odkrycia? I co tak naprawdę znajdzie w ogródku?


„Hania Humorek i Przyjaciele. Poszukiwanie Smrodkodonta” to wciągająca powieść przeznaczona dla dzieci w wieku 5-10 lat. Napisana prostym językiem dostosowanym do wieku najmłodszych czytelników książka Megan McDonald zachęci dzieci do lektury i udowodni im, że czytanie może być przyjemnością. Zabawne przygody Smrodka wciągną najmłodszych tak samo, jak perypetie jego starszej siostry, uwielbianej przez dzieci Hani.

 

W książce „Hania Humorek i Przyjaciele. Poszukiwanie Smrodkodonta” mali czytelnicy znajdą:

  • dostosowany do wieku odbiorców, prosty język;
  • duże litery ułatwiające czytanie początkującym;
  • zabawne i wciągające przygody;
  • sympatycznych bohaterów, z którymi łatwo się utożsamić;
  • pełne uroku ilustracje Erwina Madrida. 

 

„Hania Humorek i Przyjaciele” to przeznaczona dla dzieci seria, dzięki której czytelnicy mogą lepiej poznać bliskich swojej ulubionej bohaterki, Hani Humorek. Książki dostosowane są do najmłodszych czytelników, dzięki czemu będą doskonałą propozycją dla dzieci rozpoczynających swoją przygodę z czytaniem dłuższych tekstów.

Kup teraz

Recenzje książki (Hania Humorek i Przyjaciele. Poszukiwanie Smrodkodonta)

Recenzja CzasDzieci.pl
Gotowi na prawdziwą archeologiczną wyprawę?

Pewnego słonecznego dnia ogródek Hani nieoczekiwanie zamienia się w teren wykopalisk. Dziewczynka zastanawia się, skąd wzięły się otaczające ją wysokie stosy ziemi, które wyglądają, jak gdyby wyrosły przez noc niczym grzyby pod wpływem deszczu. Szybko wychodzi jednak na jaw, że to jej młodszy brat, ciekawski Smrodek, postanowił zabawić się w archeologa i odnaleźć kieł prehistorycznego tygrysa. Zafascynowany zasłyszaną historią o dzieciach, którym udało się dokonać podobnego odkrycia, jest przekonany, że jeśli tylko będzie kopał z wystarczającym uporem, jemu również uda się natrafić na prastare skamieniałości.


Sceptycznie nastawione do pomysłu Smrodka Hania i jego przyjaciółka - Zosia Elfosia - postanawiają  zrobić chłopcu psikusa i położyć kres jego archeologicznym poszukiwaniom. Niespodziewanie jednak to właśnie one padają ofiarą własnego żartu, a Smrodek przechodzi do historii jako wielki odkrywca Smrodkodonta!

 

„Hania Humorek i przyjaciele. Poszukiwanie Smrodkodonta” to zabawna opowieść dla dzieci w wieku 5-10 lat, która przyciąga czytelników swoim humorem, zaskakującą fabułą i błyskotliwym dialogiem postaci. Jej dużym atutem jest również prosty, dostosowany do wybranej grupy wiekowej język oraz przejrzysty układ grafik i tekstu, który zachęci najmłodszych do lektury i pokaże, że czytanie wcale nie musi być nużącym wyzwaniem.


Kolejna część przygód uroczej Hani bawi i uczy, z lekkością pokazując perypetie i wyzwania, z jakimi każdego dnia zmagają się wszystkie dzieci. Dzięki temu czytelnicy serii „Hania Humorek i przyjaciele” bez trudu mogą utożsamiać się z opowiadanymi historiami, a ich głównych bohaterów traktować jak własnych kolegów, u boku których poznają świat i samych siebie.


Doskonała pozycja zarówno dla najmłodszych, jak i nieco starszych dzieci, które w rezolutnych postaciach z książek Megan McDonald odnajdą własne cechy, marzenia, obawy i cele. Gotowi na prawdziwą archeologiczną wyprawę? Wybierzcie się w nią razem z Hanią Humorek i jej przyjaciółmi!


Lubisz CzasDzieci.pl?  Polub nas na Facebooku!

Komentarze

Warto zobaczyć