Warszawa

45 naprawdę niezwykłych słoni

45 naprawdę niezwykłych słoni

Wydawnictwo: Fundacja Hospicyjna
od 5 do 10 lat

Opis książki

Wszystkie słonie są niezwykłe, ale te w kolejnej „Bajce Plasterku”, wydanej w ramach Biblioteki  Tumbo  Pomaga,  niezwykłe  są  szczególnie.  Kiedy  siedmioletniej  Tosi  umiera ukochana babcia, a mama zamyka się w swoim smutku po stracie, dziewczynka nie umie pora dziś sobie w nowej rzeczywistości. Pomagają dobre pomysły taty i mądre z nim rozmowy oraz babcina kolekcja słoników, w których ukryte są wspomnienia o zmarłej. Całe stado kolorowych dowodów pamięci, dzięki którym babcia jest wciąż obecna. W naszych sercach ludzie mogą wciąż żyć nawet kiedy umrą.   Opowiadanie  45 na prawdę niezwykłych słoni  autorstwa Marty Zaremby, ukazało się w  ramach programu wsparcia psychopedagogicznego dzieci i młodzieży Tumbo Pomaga , i ma charakter terapeutyczny. Nad tym, by okazało się „plasterkiem” na duszę osieroconego dziecka, czuwały dwie psycholożki: dr Maria Rogiewicz , a utorka wielu tekstów poświęconych pracy z osobami w  żałobie oraz  Agnieszka  Paczkowska,  współtwórczyni  i  koordynatorka  wspomnianego
programu pomocowego. Bajkę zilustrowała po swojemu Agnieszka Żelewska, znana ilustratorka książek dla dzieci.  W  tym  wypadku  „ p o  swojemu”  znaczy z  wielkim  wdziękiem ,  z  dbałością  o  szczegół i  w zasłuchaniu, co podpowiadało jej  własne  wewnętrzne dzieck o.  A  ono podpowiedziało dużo jasnych kolorów, wyraziste, nieprzekombinowane postacie i wierne podążanie za emocjami, które odsłaniał tekst.

 

Opowiadanie Marty Zaremby kończy się tak:
„ Razem było ich dokładnie czterdzieści pięć.
Czterdzieści pięć naprawdę niezwykłych  słoni.
A to dopiero początek! ”.

 

Początek słonikowej kolekcji Tosi, ale też życia po stracie babci... z babcią. W sercu, tak jak mówił tata.  W naszych sercach ludzie mogą bowiem wciąż żyć nawet kiedy umrą.

 

Kup teraz

Szukamy najtańszych księgarni internetowych...

Komentarze

Warto zobaczyć