Warszawa

Ratujmy zwierzęta

Ratujmy zwierzęta

Wydawnictwo: Wilga
od 9 do 12 lat

Opis książki

Flora i fauna zachwyca swoim pięknem i niezwykłą różnorodnością. Jednak każdego dnia w przerażającym tempie giną kolejne gatunki roślin i zwierząt. Wpływ na to mają między innymi zanieczyszczenia, zmiany klimatyczne, kłusownictwo, wylesianie, choroby czy stale rosnący przyrost naturalny. ?W efekcie obecnie zagrożonych jest już ponad 10 tysięcy gatunków. Mogą one zniknąć z powierzchni Ziemi na zawsze. Zadaniem człowieka jest zatrzymać ten proces.
Dr Jess French dotarła w najdalsze zakątki świata. Efekt jej podróży to „Ratujmy zwierzęta”, pięknie ilustrowana książka popularnonaukowa na temat zagrożonych wyginięciem zwierząt. Każdy ?z rozdziałów poświęcony jest najbardziej zagrożonym gatunkom z danego kontynentu. Czytelnik dowiaduje się z nich podstawowych informacji na ich temat, na jakim obszarze występują i jaka jest przyczyna ich wymierania.


Jednak Ratujmy zwierzęta to również opowieść o nadziei. Dr Frech przedstawia bowiem działania, jakie są podejmowane, aby zapobiec ich całkowitemu wyginięciu, a także prostymi słowami tłumaczy, co my możemy zrobić, aby je wspomóc. Autorka udowadnia, że wielkie działania swój początek mają w małych gestach każdego z nas.

Kup teraz

Szukamy najtańszych księgarni internetowych...

Komentarze

Warto zobaczyć