Warszawa

Wojtek

Wojtek

Wydawnictwo: Agora
od 6 do 8 lat

Nagrody

Opis książki

Pewien bocian z podlaskiej wsi, zwany Wojtkiem, szykuje się do odlotu do ciepłych krajów. Dokładnie 12143 kilometrów będzie liczyć jego wędrówka do Afryki i z powrotem. Podczas lotu napotka liczne i niebezpieczne przygody, którym spróbuje stawić czoła, aby znów trafić do swojego gniazda.


W tym samym czasie, kiedy Wojtek szykuje się do odlotu w pobliskim domu dzieje się coś dziwnego. Tata mieszkającego tu siedmioletniego Jacka nagle wyjeżdża. Chłopiec ma nadzieję, że wróci wiosną, razem z bocianem. Jego mama opowiedziała mu starą słowiańską historię o bocianach, Wyraju i rajskim chlebie z specjalnego drzewa, a przecież w każdej historii jest coś z prawdy…


Dlatego też Jacek pod nieobecność Wojtka za wszelką cenę pilnuje gniazda. Bo przecież bez gniazda nie będzie ani bociana, ani taty.

Wojtek to nie tylko urzekająca historia bociana i chłopca, ale też opowieść o miłości, wytrwałości w dążeniu do celu i akceptowaniu ludzkich słabości. Na szczególną uwagę zasługują niezwykłe, wyszywane ilustracje Małgorzaty Dmitruk.

 

O autorach:

WOJCIECH MIKOŁUSZKO – urodzony w Bielsku Podlaskim przyrodnik, dziennikarz naukowy, autor książek dla dzieci. Najczęściej pisze o przyrodzie, w tym o ewolucji, paleontologii i ekologii. Jego artykuły ukazują się w wielu ogólnopolskich gazetach i magazynach. Opublikował siedem książek w tym serii „Tato, a dlaczego?”, a także „Wielkie pytania małych ludzi” i „Wielkie eksperymenty dla małych ludzi”. Prowadzi też zajęcia popularnonaukowe dla dzieci.
?
MAŁGORZATA DMITRUK – urodzona w Bielsku Podlaskim artystka zajmująca się grafiką, malarstwem, tkaniną, ilustracją, autorka licznych wystaw, laureatka nagród w Polsce i za granicą, wykładowczyni na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych.

 

Kup teraz

Szukamy najtańszych księgarni internetowych...

Komentarze

Warto zobaczyć