Warszawa

Tygrys się budzi

Tygrys się budzi

od 8 do 12 lat
PATRONAT
ISBN: 978-83-7236-160-

Opis książki

Zachwycająca literacka perełka
Dziejąca się współcześnie historia dziewczynki, chłopca i tygrysa, który pomaga dzieciom przełamać ich kompleksy, niechęć i brak zaufania do otaczającej rzeczywistości.

 

Wędrując rankiem przez bagnisty las na Florydzie dwunastoletni Rob znajduje prawdziwego ogromnego tygrysa – obijającego się w klatce. Tego samego dnia Rob spotyka też niezwykłą dziewczynkę, Sistinę, która bardzo otwarcie okazuje uczucia, gdy chłopiec głęboko ukrywa swoje. W miarę jak oboje zaczynają sobie wzajemnie ufać i stają się przyjaciółmi, odkrywają też, że złych wspomnień i żalu nie można wiecznie dusić w sobie, tak jak nie można na stałe uwięzić tygrysa w klatce.

Powieść Tygrys się budzi jest bardziej mroczna niż Dzięki tobie Winn- -Dixie, ale jest w niej światło i wyzwolenie... Główny bohater cierpi po śmierci matki i w końcu znajduje pocieszenie w przyjaźni. Sądzę, że dorośli nie zawsze rozumieją, ile dla dzieci znaczy przyjaźń.
Kate DiCamillo

  

Ta opowieść o chłopcu, który potrafił pokonać rozsadzający go smutek i gniew po śmierci matki, jest prawdziwym objawieniem.
Family Fun

 

Wielopłaszczyznowa historia, w której losy głównych bohaterów chwytają czytelnika za serce.
Kirkus Reviews 

 

Format: 145x208 mm
164 str.
Oprawa: broszurowa ze skrzydełkami

 

Zapraszamy na stronę Wydawnictwa.

Kup teraz

Szukamy najtańszych księgarni internetowych...

Recenzja książki Tygrys się budzi

Metafora myśli

Główny bohater jest ukazany jako ktoś, kto nie myśli o pewnych sprawach i rzeczach, unika ich, nie rozpacza i nie płacze, a uwięziony w klatce tygrys staje się metaforą jego myśli i uczuć,... czytaj więcej »

Warto zobaczyć