Warszawa

Wspaniała Planeta Ziemia i jej przyroda
PATRONAT CzasDzieci.pl

Wspaniała Planeta Ziemia i jej przyroda

Wydawnictwo: Egmont
od 8 do 13 lat
ISBN: 9788328138155

Czy można znaleźć życie w kropli wody? Jakie stworzenia żyją na pustyni, a jakie – na dnie oceanu? Jakie sekrety skrywa matka Ziemia? Na te i wiele innych pytań mali zdobywcy wiedzy znajdą odpowiedzi w tej książce.

 

„ART. Wspaniała PLANETA ZIEMIA i jej przyroda” to pięknie ilustrowany przewodnik po niezwykłych zakątkach naszej planety przeznaczony dla dzieci w wieku 8-13 lat. Najmłodsi poznają różne ekosystemy występujące na Ziemi i przekonają się, że zdobywanie wiedzy to najbardziej fascynująca podróż, a przy tym świetna rozrywka.

 

W książce „ART. Wspaniała PLANETA ZIEMIA i jej przyroda” mali czytelnicy znajdą:

  • opisy małych i dużych ekosystemów Ziemi: pustyni, lasów deszczowych, a nawet… kropli wody;
  • czytelne mapy, rysunki infografiki objaśniające, jak funkcjonuje nasza planeta;
  • ciekawostki i porady, jak możemy dbać o Ziemię i jej przyrodę;
  • dużą dawkę wiedzy podaną w ciekawej, przyjaznej formie. 

 

Zachwycająca szata graficzna Rachel Ignotofsky pomoże dzieciom z łatwością przyswoić wiedzę, a zrozumiałe, napisane prostym językiem wyjaśnienia sprawią, że lektura będzie przyjemnością.

 

Kup teraz

Recenzje książki (Wspaniała Planeta Ziemia i jej przyroda)

Recenzja bibliotekarza
Bardzo dobra eko-publikacja

„Wspaniała PLANETA ZIEMIA i jej przyroda” Rachel Ignotofsky to REWELACYJNA i WYJĄTKOWA eko-publikacja dla dzieci w wieku szkolnym. Autorka w przystępny i dostosowany do percepcji młodych czytelników sposób skłania do myślenia nad porządkiem otaczającego nas świata, ukazuje małe i duże ekosystemy Ziemi, piękno i różnorodność flory i fauny występującej na błękitnej planecie, a także prezentuje mnóstwo ciekawostek i eko-porad, które mają na celu uwrażliwić i uświadomić dzieci i młodzież jak wygląda kondycja naszej planety oraz jakie są jej zagrożenia.

Na uwagę zasługuje również zachwycająca szata graficzna książki, a zwłaszcza oryginalne i urzekające rysunki, mapy i schematy wykonane przez samą Autorkę, które w prosty i łatwy sposób objaśniają funkcjonowanie Ziemi.

Polecam tę wspaniałą książkę nie tylko młodym czytelnikom, ale wszystkim, którzy pragną podnieść swą świadomość ekologiczną.


Lubisz CzasDzieci.pl?  Polub nas na Facebooku!

Komentarze

Warto zobaczyć