Warszawa

Zaginiona wyspa

Zaginiona wyspa

od 6 do 10 lat
PATRONAT
ISBN: 9788310134240

Opis książki

Niezwykła książka składająca się z dwóch przeplatających się opowieści. Jedna to współczesny komiks Nikoli Kucharskiej. Druga pochodzi z XIX wieku i ma formę naukowo-badawczego dziennika Alojzego Rzepy. Co łączy oboje twórców? Tytułowa zaginiona wyspa…
„Klimat jest tu ciepły, a wokół plaży rośnie przypominający dżunglę las. Nie wiem, gdzie jestem. Moja machina rozbiła się godzinę temu. Ruszam w teren. Planuję wszystko notować”.
Alojzy Rzepa

„Ale tu gorąco! Wszędzie latają komary giganty, a kompas nie działa. Na plaży znalazłam dziwną książkę. Zapiski Alojzego Rzepy coraz bardziej mnie wciągają...”
Nikola Kucharska

Z książki dowiesz się:

 

  • jak rozpoznać maczużnika i do czego może być przydatny?
  • co jedzą Bompujowie?
  • jak postąpić, gdy złapie się nemroda czarnego?
  • co to są gadzianka i kąsacz?
  • czy Meduzy i Jedeni są niebezpieczni?
  • dlaczego na pustyni warto szukać czarciego kokona?

…i o wielu innych ważnych sprawach.

 

Najbardziej odlotowa książka podróżniczo-przygodowa ostatnich lat!


Nikola Kucharska – ilustratorka i autorka książek, komiksów i gier planszowych dla dzieci i młodzieży. Ukończyła projektowanie graficzne na katowickiej ASP. Ma na koncie ponad 25 książek. Współpracuje z wieloma wydawcami w Polsce, Francji, Chinach, Rosji, Korei, Niemczech czy Hiszpanii. Jej „Podróż dookoła świata. Północ–południe. Wschód–zachód” nominowano w konkursie PTWK. Najpiękniejsza Książka Roku 2016, a „Zwierzęta, które zniknęły. Atlas zwierząt wymarłych” (teksty: Katarzyna Gładysz, Joanna Wajs i Paweł Łaczek) otrzymały nagrodę główną w konkursie Mądra Książka Roku 2018, Wyróżnienie w XVII edycji konkursu Świat Przyjazny Dziecku oraz nominację w konkursie Przecinek i Kropka Najlepsza Książka Roku 2018.

 

Kup teraz

Szukamy najtańszych księgarni internetowych...

Komentarze

Warto zobaczyć