Warszawa

Geno i Czerwone Zwierciadło Prawdy. Tom 3
PATRONAT CzasDzieci.pl

Geno i Czerwone Zwierciadło Prawdy. Tom 3

Wyd.: Srebrny Las
od 9 do 12 lat

Geno zakończył drugi poziom Interkantu i pełen obaw przystępuje do kolejnej misji, jaka czeka na niego w Arx Mentis. Niepokój potęguje tajemniczy list, którego nadawcą był dziadek chłopaka. Również niespodziewanie okazuje się, że Geno i madame Crikken łączy jeszcze silniejsza więź niż do tej pory.

Kup teraz

Recenzje książki (Geno i Czerwone Zwierciadło Prawdy. Tom 3)

Recenzja bibliotekarza
Zachęcamy do przeczytania całej trylogii

„Geno i Czerwone Zwierciadło Prawdy” Moony Witchera to trzecia część bestsellerowej serii fantasy dla młodzieży! Dotychczas wydane tomy stanowią wyjątkową narracyjną całość, dlatego zachęcam do przeczytania całej trylogii, a nie tylko recenzowaną książkę.

 

Tytułowy Geno nie ustaje w poszukiwaniach swoich rodziców, którzy zniknęli w tajemniczych okolicznościach. Wytrwale pokonuje kolejne poziomy Interfaktu i nie bez lęku rozpoczyna kolejną misję  w Arx Mentis. Wcześniej jednak Geno otrzymuje od wuja Flebo tajemniczy list, którego nadawcą był dziadek chłopca - Svevo Hastor Venti.  Z listu wynika, że Geno i Margot łączy wyjątkowa więź…  A zatem kim są dla siebie Geno i madame Crikken? Jakie przygody tym razem czekają na chłopca w Arx Mentis? Kogo Geno spotka w magicznym świecie? I wreszcie czy uda mu się odnaleźć rodziców? Odsyłam do lektury tej wyjątkowej i niezwykle pasjonującej powieści.

 

Oprócz wciągającej fabuły trzymającej czytelnika w napięciu od pierwszej aż do ostatniej strony, wielu zwrotów akcji i znakomicie wykreowanych bohaterów czytelnicy znajdą w książce również  wszystko to, co klasyka gatunku powinna zawierać: świetnie połączony świat realny z fantastycznym światem Arx Mentis, namiastkę czarodziejskiej księgi w postaci Regulaminów Arx Mentis: Inicjacyjnego, Pośrodkowego i Zaawansowanego, magiczne stworzenia i przedmioty oraz odwieczną walkę Dobra ze Złem. Przekonany się również, że dzięki przyjaźni, lojalności, współpracy i determinacji można wiele osiągnąć i pokonać, zdawać by się mogło, niepokonane zło.

 

Powieści z serii Geno łączą fantastykę i przygodę w ten wyjątkowy, fascynujący sposób, który młodym i starszym czytelnikom bez wątpienia przypadnie do gustu. Jeśli zatem nie mieliście jeszcze okazji zawitać do magicznego świata Arx Mentis, a jesteście miłośnikami dobrego fantasy to gorąco polecam!


Lubisz CzasDzieci.pl?  Polub nas na Facebooku!

Komentarze

Warto zobaczyć