Warszawa

Leśna gazeta
PATRONAT CzasDzieci.pl

Leśna gazeta

Wyd.: Druga noga
od 6 do 8 lat
ISBN: 978-83-933886-1-5
tagi: zwierzęta  las  gazeta 

Zaczęło się od gazet, którymi Lisek i Prosiaczek z niezakręconym ogonkiem zaczytywali się u Krowy. Były z makulatury. Były fascynujące. A przecież donosiły o zupełnie nieznanych miejscach, na przykład o Bergen. Nie znaleźli natomiast gazety o własnym lesie. Lisek i Prosiaczek postanowili ją założyć. Łatwo powiedzieć, trudniej zrobić, bo wcale nie jest prosto znaleźć świeże, leśne wiadomości! Na szczęście w lesie coś się zaczyna dziać: król przybywa z wizytą. Przeczytajcie o tym jak rudaktor Lisek i reporter Prosiaczek wyruszają po materiały na pierwszą stronę leśnej gazety.

 

Leśna gazeta to jedna z trzynastu książek cyklu o Lisku i Prosiaczku. Jest to seria uwielbiana przez norweskie dzieci za niezwykłe i pełne łobuzerskiego humoru historie napisane przez Bjorna F. Rorvika oraz za śmiesznie, szalone i pełne ekspresji ilustracje Pera Dybviga. W 2005 roku seria otrzymała nagrodę literacką norweskiego ministerstwa kultury.

 

Bjorn F. Rorvik

Jeden z najbardziej uznanych i najchętniej czytanych w Norwegii autorów literatury dziecięcej wielokrotnie nagradzany za historie zabarwione zwariowanym humorem i pełne nadzwyczaj oryginalnych pomysłów, wspaniałe do czytania na głos i po cichu przez czytelników w każdym wieku.

 

Per Dybvig

Malarz, grafik, autor animacji oraz jeden z najwyżej cenionych norweskich ilustratorów literatury dziecięcej. Jest artystą nagradzanym i wystawianym. Jego ilustracje pełne są humoru i rzadkiej, niemal dziecięcej siły wyrazu.

 

Iwona Zimnicka

Od lat tłumaczy literaturę duńską i norweską. Przełożyła pokaźną liczbę tytułów, od serii kryminałów Jo Nesbo po osławioną Moją walkę Karla Ove Knausgarda. W 1996 zdobyła nagrodę im. Janusza Korczaka polskiej sekcji IBBY za tłumaczenie Przepowiedni Dżokera Josteina Gaardera oraz otrzymała Royal Norwegian Order of Merit przyznany przez króla Haralda V.

Kup teraz

Recenzje książki (Leśna gazeta)

Czy w lesie można założyć i prowadzić gazetę

„Leśna gazeta” Bjørna F. Rørvika to REWELACYJNA propozycja dla małych czytelników.

Pewnego dnia Prosiaczek i Lis, czytając stare gazety, postanawiają założyć własne czasopismo, w którym Lis będzie Rudaktorem, Prosiaczek zaś – Dziennikarzem. Gazeta ma nosić tytuł - „Lisi Hejnał – Kurier Prosiaczka”.

Pełni zapału redaktorzy zabierają się do pracy i szukają ciekawych tematów. Niestety, w lesie niewiele się dzieje… Co zrobią dziennikarze? Czy będą relacjonowali nudne leśne życie czy też zaczną naginać rzeczywistość i kreować sensacyjne newsy? Odsyłam to lektury tej wyjątkowej książki.

Z opowiadaniem znakomicie korespondują zachwycające, niezwykle oryginalne i żartobliwe ilustracje Pera Dybviga,

Polecam tę książkę nie tylko małym czytelnikom, ale także dzieciom, które rozpoczęły już swą przygodę z czytaniem.  Dzięki dużym literom, prostym słowom i niewielkiej ilości tekstu na stronie mali bibliofile z pewnością bez problemu SAMI przeczytają tę pasjonującą książkę i odniosą czytelniczy sukces!


Lubisz CzasDzieci.pl?  Polub nas na Facebooku!

Komentarze

Warto zobaczyć