Warszawa

Juventus. Drużyna walecznych serc

Juventus. Drużyna walecznych serc

Wydawnictwo: Egmont
od 7 do 12 lat
PATRONAT

Opis książki

Skarbnica wiedzy o jednym z najbardziej utytułowanych klubów piłkarskich na świecie, Juventusie Turyn. Niezbędna pozycja w biblioteczce młodego fana piłki nożnej. Dla tej książki warto zejść z boiska i odłożyć piłkę na bok, by wczytywać się w fantastyczną historię tego wielkiego klubu. 

 

„Dla wszystkich marzycieli Juventus powinien być klubem wyjątkowym, bo powstał właśnie dzięki... marzeniom. Uczniom jednego z turyńskich liceów zamarzył się klub piłkarski i założyli go po lekcjach na ławce na jednym z miejskich skwerów! Ot, tak — po prostu.”

 

Przystępnie napisana książka „Juventus. Drużyna walecznych serc” tłumaczy, dlaczego bez Juventusu trudno sobie wyobrazić dzieje światowego futbolu.

 

Poznajemy:

  • historię powstania klubu,
  • najgenialniejszych piłkarzy (Ronaldo, Zidane) i ich niezrównane osiągnięcia,
  • bramkarskie legendy Juventusu (Combi, Zoff, Buffon, Szczęsny),
  • najskuteczniejszych trenerów, którzy przynieśli klubowi największą chwałę,
  • pamiętne mecze, które rozpaliły kibicowskie serca,
  • ciekawostki na temat m.in. herbu zespołu czy klubowych strojów, 
  • ciekawostki o samym mieście Turyn.

 

Na kartach książki „Juventus. Drużyna walecznych serc” nie zabrakło wspomnienia o naszych piłkarzach Juventusu: Zbigniewie Bońku i Wojtku Szczęsnym.

Autorem książki jest Marcin Kalita, dziennikarz sportowy, korespondent, fotoreporter i ekspert telewizyjny. Słowem, jest to książka napisana przez miłośnika futbolu dla miłośników futbolu.

Kup teraz

Szukamy najtańszych księgarni internetowych...
1/5
1/5
2/5
2/5
3/5
3/5
4/5
4/5
5/5
5/5

Recenzja książki Juventus. Drużyna walecznych serc

Co wiemy o Juventusie?

Marcin Kalita zaprasza nas w podróż do Turynu, miasta gdzie produkuje się Fiata oraz przepyszną czekoladę. Ale przede wszystkim w tym mieście istnieje legendarny klub Juventus. Książka ukazała... czytaj więcej »

Komentarze

Warto zobaczyć