Warszawa

Strzał zielonego pioruna

Strzał zielonego pioruna

Wydawnictwo: Wielka Litera
od 12 do 14 lat
ISBN: 978-83-8032-320-9

Opis książki

Nie śpij w lato, bo przygody nigdy cię nie spotkają.

Marcin ma 10 lat, mamę w depresji i ciasny pokój w małomiasteczkowym bloku.
Na wakacje przenosi się do babci – do domu na skraju rozpalonych słońcem pól i lasów.
To lato zmieni jego życie na zawsze.

Wyobraźnia chłopca przemienia gąszcz leśnych krzaków w głębinę morskiej toni. Konary powalonych drzew są jak podwodne potwory, a wśród błękitnych lagun i bezludnych wysp pojawia się ona. Dziewczyna o perłowych włosach, która jako jedyna na świecie nosi imię Tiigo. 
Świat, który się przed chłopcem otwiera, jest pełen sekretów, niespodzianek, słodko-słonego smaku pierwszej miłości i czających się w cieniu przeczuć, że wszystko można łatwo stracić.  Ale Marcin ma w sobie odwagę, by spojrzeć światu prosto w oczy i bez pamięci podążyć za przygodą.


Krystyna Zalewska (ur. 1985)
Autorka opowiadań dla dzieci "Bajki o jaskółkach i ich sercach" (2010), reportażu o warszawskiej podziemnej Solidarności "Będzie strajk" (2012), scenariuszy do słuchowisk "Droga do Tarszisz" i "Chłopcy Davidsona" (2014). Od 2012 prowadzi blog o kulturowych aspektach mieszkania w wielkiej płycie: BLOKI TO MY.
Mama dwóch chłopaczków. Mieszka w Warszawie.

Kup teraz

Szukamy najtańszych księgarni internetowych...

Recenzja książki Strzał zielonego pioruna

Książka wciąga od pierwszych stron i nie sposób się od niej oderwać

„Strzał Zielonego Pioruna” Krystyny Zalewskiej to znakomita, piękna i mądra  powieść przygodowo-fantastyczna dla dzieci i młodzieży.   Główny bohater Marcin vel... czytaj więcej »

Komentarze

Warto zobaczyć