Warszawa

Znane słowa od nowa. Powiedzenia do zgryzienia

Znane słowa od nowa. Powiedzenia do zgryzienia

od 9 do 12 lat
PATRONAT
ISBN: 9788380363755

Opis książki

Kultowe powiedzenia są tu dowcipnie zilustrowane. Błyskotliwe wierszyki nawiązują do znanych dzieciom codziennych wydarzeń i oddają sens powiedzeń. Proste definicje powiedzeń są zrozumiałe dla młodego czytelnika.

Ta pięknie i niebanalnie zilustrowana książka stanowi dobry wstęp do zainteresowania dziecka powiedzeniami, których często i chętnie używamy.

Każda rozkładówka jest poświęcona jednemu powiedzeniu, w którym wyróżnione hasło zaczyna się na kolejną literę alfabetu. Ilustracja przedstawia powiedzenie w dosłowny, a przez to zabawny sposób. Wierszyk wyjaśnia znaczenie powiedzenia, przedstawiając je w formie scenki rodzajowej z życia dzieci. Wierszyk jest wzbogacony tematycznie z nim związanym rysunkiem. Żeby przekonać się, czy dziecko poprawnie odgadło znaczenie powiedzenia, warto przeczytać też krótką definicję. To nie koniec zabawy – do własnej kreatywności i odkrywania sensu inspirują przykłady powiedzeń do samodzielnej interpretacji.

 

Książka:

• rozwija kompetencje językowe,

• wzbogaca słownictwo,

• pobudza wyobraźnię,

• kształtuje poczucie estetyki,

• uczy i bawi.

 

„Znane słowa od nowa” to seria zabawnie zilustrowanych książek, która przybliża dzieciom powiedzenia i przysłowia funkcjonujące w języku polskim. Do zabawy zachęcają atrakcyjna szata graficzna oraz sympatyczne wierszyki, poruszające treści bliskie młodym czytelnikom.

Kup teraz

Szukamy najtańszych księgarni internetowych...

Komentarze

Warto zobaczyć