Warszawa

Zwiadowcy. Księga 4. Bitwa o Skandię

Zwiadowcy. Księga 4. Bitwa o Skandię

Wydawnictwo: Wydawnictwo Jaguar
od 12 lat
ISBN: 978-83-7686-001-5

Czy ci, którzy jeszcze niedawno byli śmiertelnymi wrogami, mogą połączyć swe siły i walczyć ramię w ramię przeciwko wspólnemu nieprzyjacielowi?

 

Wiosna miała oznaczać koniec niewolniczej doli Evalyn i Willa. Ale gdy tylko przyjaciołom udało się dać nogę z zimowych siedzib Skandian, tajemniczy jeździec porywa dziewczynę. Will, choć zahartowany i sprytny nie jest w stanie stawić czoła sześciu napastnikom… Na szczęście Halt i Horace przybywają w samą porę! Rychło okazuje się, że ci, których wzięto za przypadkowych rzezimieszków są tak naprawdę szpiegami wielkiej armii. Władca Temujai przygotowuje gigantyczną inwazję, która zagrozi nie tylko Skandii, ale również innym niezależnym królestwom. Czworo Aralueńczyków musi przekonać dumnych mieszkańców Północy o tym, że wszystkim grozi śmiertelne niebezpieczeństwo. Will, Evanlyn, Halt i Horace są gotowi stanąć do walki u boku Skandian i wesprzeć ich swoimi umiejętnościami i mądrością – o ile oczywiście Oberjarl wyrazi zgodę na to, by w szeregach jego wojowników znaleźli się obcy…

 

Kup teraz

Recenzje książki (Zwiadowcy. Księga 4. Bitwa o Skandię)

Recenzja CzasDzieci.pl
Rycerze, księżniczki, zamczyska, przygody i wojna!

Rycerze, księżniczki, zamczyska, przygody i wojna! Szykujcie się na potężną dawkę emocji serwowaną przez czwartą część Zwiadowców!


Czy sprzymierzenie się z wrogiem może być dobrym pomysłem i przynieść korzyści? Czy może okazać się  koniecznym i najbardziej rozsądnym rozwiązaniem?
Historia zawarta w Bitwie o Skandię odpowiada na wszystkie te pytania. W przewrotny sposób kieruje losami głównych bohaterów przez co okazuje się, że miejsce, które wcześniej było ich więzieniem staje się domem o który zechcą zawalczyć. Równie niepojęte okażą się być zawarte przez nich przyjaźnie. Wszystko to zostało zaserwowane na tle zbliżającego się niebezpieczeństwa – o stokroć większego niż to, które podążało za nimi do tej pory. 


Kolejna część Zwiadowców po raz kolejny znacząco różni się od swoich poprzedniczek. Widać, iż książka „dorasta” wraz ze swoim czytelnikiem i porusza coraz poważniejsze problemy. Tu przede wszystkim fani zetknąć mogą się z problemami  takimi jak niewolnictwo, samodyscyplina i wojna. Bohaterowie, których wcześniej zdążyliśmy pokochać i mocno przeżywać ich losy zostają poddani kolejnej próbie charakteru w niejasnych i trudnych okolicznościach.  Pozostają jednak  niezmienne elementy sagi, czyli  ukazanie siły przyjaźni i wzajemnego zaufania. Lecz! Czy ta przetrwa każdą próbę? Czy ludzie pochodzący z zupełnie innych światów mogą zbudować nieprzerywalną więź?


Sprawdźcie sami i dajcie się porwać wirowi wydarzeń tej fantastycznej powieści przygodowej!

 

 

SERIA ZWIADOWCY

 

Wieloaspektowa opowieść o wytrwałości, przyjaźni i odwadze w świecie pełnym niebezpieczeństw!

 

Z czytelniczą przyjemnością przedstawiam: 16 fantastycznych książek i to nie tylko przez umieszczenie ich akcji w świecie pełnym magicznych stworzeń.

 

Jest to historia chłopięcych, a później męskich przyjaźni, które swoje ugruntowanie mają w odważnych czynach, zaufaniu oraz szczerości. Przez wszystkie części jesteśmy w stanie prześledzić jej bieg i zrozumieć jak kształtuje się ta więź. Jednocześnie jednak jest to świat pełen mądrych kobiet, które w tych historiach mimo zajmowania drugoplanowych ról są ogromnie kluczowe.

 

Cała przygoda rozpoczyna się od marzeń, które mogą się ziścić dzięki wierze i wytrwałości. Ukazany został jasny obraz tego jak męstwo i odwaga mogą wpłynąć na człowieka i wskazać mu jego prawdziwe miejsce.

Wszystko to podane zostało w bardzo przystępny sposób – nie brakuje tu humoru, a dialogi zbudowane zostały w niezwykle błyskotliwym stylu. Watro także zwrócić uwagę na to z jakiej perspektywy opowiadana jest historia. W świecie królów i walecznych rycerzy nie oni graja pierwsze skrzypce. Głównymi bohaterami powieści są Zwiadowcy – zwinni szpiedzy i doradcy.

Dzięki temu cała seria stała się wręcz nowatorska.

Przez 14 podstawowych części oprócz śledzenia mechanizmów wielu relacji, przede wszystkim dorastamy razem z głównymi postaciami. Tworzy to sagę niemal legendarną, w której niezdarny uczeń staje się mistrzem i sam gotów jest szkolić adeptów.

Gwarantuję, że seria, która skradła serca milionom nastolatków na całym świecie może je skraść także dorosłym!

Uważajcie będziecie podkradać te książki swoim dzieciom!


Lubisz CzasDzieci.pl?  Polub nas na Facebooku!

Komentarze

Warto zobaczyć