Warszawa

Zwiadowcy. Księga 2. Płonący most

Zwiadowcy. Księga 2. Płonący most

Wydawnictwo: Wydawnictwo Jaguar
od 12 lat
ISBN: 978-83-7686-100-5

Drugi tom bestsellerowej serii Johna Flanagana o Zwiadowcach - kontynuacja losów Willa i jego przyjaciół.

 

Królestwo Araluenu przygotowuje się do wojny z okrutnym baronem Morgarathem. Will, zwiadowca Gilan oraz Horace otrzymują ważne zadanie - wyprawiają się do sąsiadującej z Araluenem Celtii, by wezwać jej władcę na pomoc w walce z najeźdźcą.

 

Gdy docierają na miejsce, ich oczom ukazuje się przerażający widok - wioski Celtii są opustoszałe, wiatr hula po zniszczonych zabudowaniach, na gościńcach zaś królują bandyci. Od wyczerpanej, niemal umierającej z głodu dziewczyny, bohaterowie dowiadują się, że Morgarath uprzedził ich zamiary - zaatakował Celtię, porwał górników, a króla i jego ludzi odrzucił daleko na południe... Gdy Gilan wyrusza z wieściami do Araluenu, Will, Horace i Evanlyn odkrywają, że plan diabolicznego hrabiego jest dalece bardziej wyrafinowany, niż mogliby sądzić.

Tylko dni dzielą Morgaratha od wybudowania mostu, który pozwoli mu przerzucić armię na ziemie królestwa. Nie ma czasu, by poinformować o tym władcę, Will i Horace muszą wziąć sprawę we własne ręce. Ale spalenie mostu do dopiero początek kłopotów.

 

Kup teraz

Recenzje książki (Zwiadowcy. Księga 2. Płonący most)

Recenzja CzasDzieci.pl
Podróż pełna wrażeń!

Drugi tom kultowych już Zwiadowców po raz kolejny porywa nas w historię pełną przygód, przyjaźni i intryg. 

 

Wojna za pasem. Młody Will wraz ze swoim mistrzem Haltem wykradają plany ataku nieprzyjaciela. Wydaje się, że uda się tę batalię rozstrzygnąć zanim się jeszcze na dobre zaczęła. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, aby Gillian oraz uczeń zwiadowcy wraz z początkującym rycerzem Horecem wyruszyli wraz z misją do sąsiedniego królestwa. To co jednak zastaną w drodze nieco zachwieje ich spokojem i doprowadzi do decyzji, których skutki nie są możliwe do przewidzenia…

 

Druga część Zwiadowców nieco różni się od poprzedniej. Przede wszystkim zaciera się nieco tak jasna wcześniej relacja mistrz-uczeń. Adept powoli zaczyna sam odnajdować się w przyuczanym fachu, a także nabiera coraz więcej doświadczenia. Doprowadza to do rozłączenia z nauczycielem i wyruszenia w nieznaną, dyplomatyczną podróż.  Wyprawa ta staje się opowieścią o przyjacielskich relacjach, rozmowach, a także o zdobywaniu pewności siebie. Nauczy naszych bohaterów, a wraz z nimi wszystkich czytelników wiele pokory oraz zilustruje jak budować zaufanie. Przede wszystkim jednak dzięki niej łatwiej będzie można dostrzec ile nauczyć możemy się od siebie nawzajem.

 

Na wspólnej podróży jednak ta część się nie kończy, gdyż z pozoru przyjemna wycieczka nie będzie tym czym na początku się wydawała. Nasi bohaterowie zmuszeni będą podejmować odpowiedzialne decyzje. Wykażą się także ogromną odwagą, dzięki której gotowi będą do poświęceń – także dla ojczyzny. W znakomity sposób autor ukazuje jak bohaterowie potrafią dostrzegać priorytety.

 

Co jednak najważniejsze dla młodego czytelnika to przekonanie się, że zdobytą wiedzę można wykorzystać w praktyce, a czasem jest to wiedza niemal ratująca życie.

 

Co wyróżnia tą cześć? Przede wszystkim zakończenie – którego niewielu się spodziewa…

 

SERIA ZWIADOWCY 

 

Wieloaspektowa opowieść o wytrwałości, przyjaźni i odwadze w świecie pełnym niebezpieczeństw!

 

Z czytelniczą przyjemnością przedstawiam: 16 fantastycznych książek i to nie tylko przez umieszczenie ich akcji w świecie pełnym magicznych stworzeń.

 

Jest to historia chłopięcych, a później męskich przyjaźni, które swoje ugruntowanie mają w odważnych czynach, zaufaniu oraz szczerości. Przez wszystkie części jesteśmy w stanie prześledzić jej bieg i zrozumieć jak kształtuje się ta więź. Jednocześnie jednak jest to świat pełen mądrych kobiet, które w tych historiach mimo zajmowania drugoplanowych ról są ogromnie kluczowe.

 

Cała przygoda rozpoczyna się od marzeń, które mogą się ziścić dzięki wierze i wytrwałości. Ukazany został jasny obraz tego jak męstwo i odwaga mogą wpłynąć na człowieka i wskazać mu jego prawdziwe miejsce.

 

Wszystko to podane zostało w bardzo przystępny sposób – nie brakuje tu humoru, a dialogi zbudowane zostały w niezwykle błyskotliwym stylu. Watro także zwrócić uwagę na to z jakiej perspektywy opowiadana jest historia. W świecie królów i walecznych rycerzy nie oni graja pierwsze skrzypce. Głównymi bohaterami powieści są Zwiadowcy – zwinni szpiedzy i doradcy.

Dzięki temu cała seria stała się wręcz nowatorska.

Przez 14 podstawowych części oprócz śledzenia mechanizmów wielu relacji, przede wszystkim dorastamy razem z głównymi postaciami. Tworzy to sagę niemal legendarną, w której niezdarny uczeń staje się mistrzem i sam gotów jest szkolić adeptów.

Gwarantuję, że seria, która skradła serca milionom nastolatków na całym świecie może je skraść także dorosłym!

Uważajcie będziecie podkradać te książki swoim dzieciom! 

 


Lubisz CzasDzieci.pl?  Polub nas na Facebooku!

Komentarze

Warto zobaczyć