Warszawa

Zakochany grzeczny pies
PATRONAT CzasDzieci.pl

Zakochany grzeczny pies

od 8 do 11 lat
ISBN: 978-83-7672-648-9
tagi: pies  zwierzęta  pupil  uczucia 

Przyszła kryska i na Wintera – zakochał się w rudej cud-spanielce. Jest szybka, niepokorna i szalona, wołają ją Nindża. Tworzą z Winterem prawdziwie wybuchowy związek, którego wkrótce wszyscy mają dość, tylko nie psy! W dodatku kot Marian także przyprowadza do domu panią swojego serca. Henryka i jego rodzinę czeka poważna przeprawa z zakochanymi zwierzakami.

Kup teraz

Recenzje książki (Zakochany grzeczny pies)

Grzeczny pies ? nowe przygody

Przeczytałyśmy z córkami najnowsze przygody grzecznego psa Wintera. Tym razem przytrafiła mu się miłość. Historie spisane przez duet Wojciecha Cesarza i Katarzynę Terechowicz jest super lekturą zwłaszcza dla psiarzy i ludzi z poczuciem humoru.
Bowiem – podobnie jak we wcześniejszych częściach, do których zmuszone byłyśmy się cofnąć gnane niepohamowaną ciekawością – książka jest bardzo psia. Świat w niej widziany jest z poziomu czterech łap, niesie ze sobą mnóstwo wrażeń i doznań, prowadząc do wniosków całkiem innych niż ludzkie.
Ludzie w opowieściach grzecznego psa, są oczywiście bardzo ważni – bo przecież my ludzie jesteśmy dla psów całym światem. Są jednak również bardzo dziwni.
Zdumiewająca jest ich niechęć do skoków do wody, czy robienia podkopów, mają dziwaczne pomysły takie jak diety i wcale nie znają się na miłości.
Książkę polecam tym, którzy psa już mają – myślę, że jej przeczytanie wyjaśni wiele tajemnic, może się również przydać tym, który o psie dopiero marzą.
Zakochany pies może nas nauczyć wiele o życiu, o ludziach kotach, a czasami nawet o chomikach. Czytając więc te książeczki nie tylko uśmiejemy się ale i – czasem ogromnie – poszerzymy nasze horyzonty.

Recenzja rodzica
Niezwykła więź

 „Zakochany grzeczny pies” to kolejna z serii przygód o bardzo przyjacielskim psie – Winterze, który zaskarbił sobie sympatię wielu czytelników.

Dni upływają mu, jak sam przyznaje, nad opiekowaniem się swoim stadem , czyli Henrykiem, jego żoną Hanką, dziećmi – Julką i Alkiem oraz psem Rudym, kotem Marianem i chomikiem Popkornem. W domu pełnym niezwykłych postaci i charakternych zwierząt z pewnością nie można się nudzić. Ponadto fakt, iż narratorem książki jest psiak, tylko utwierdza nas w przekonaniu o jej niezwykłości.


Gdy pewnego dnia nasz główny bohater – Winter zakochuje się w bardzo niesfornej i energicznej suczce (o bojowym imieniu Nindża), a kot Marian ulega urokowi pewnej kocicy, w życiu domowników zachodzą istotne zmiany. Czy wybuchowy Henryk zapanuje nad swoim rodzinnym stadem? Jak poradzą sobie zwierzaki ze swoimi uczuciami do wybranek serca? Czy nowi sąsiedzi zza płotu okażą się dobrymi kompanami? Jeśli jesteście ciekawi odpowiedzi, koniecznie sięgnijcie po lekturę.


Czytanie tej książki to czysta przyjemność. Zabawne sytuacje, wartka akcja oraz narracja głównego bohatera czynią z tej pozycji znakomitą rozrywkę dla całej rodziny. Warto podkreślić, że ta lektura nie tylko bawi, ale również wzrusza. Opowiada o niezwykłej więzi między zwierzętami i ludźmi. Porusza tematy przywiązania, przyjaźni oraz miłości do drugiej istoty. Myślę, że warto spędzić czas w towarzystwie Wintera i jego przyjaciół.


Lubisz CzasDzieci.pl?  Polub nas na Facebooku!

Komentarze

Warto zobaczyć