Warszawa

No to gramy! Muzyczna awantura od Little Richarda do Björk
PATRONAT CzasDzieci.pl

No to gramy! Muzyczna awantura od Little Richarda do Björk

Wydawnictwo: Egmont
od 7 do 13 lat
ISBN: 9788328120976
tagi: muzyka  art  dźwięki 

Marianna Oklejak powraca z kolejną książką autorską.

Tym razem na warsztat bierze muzykę i wraz z trojgiem stworzonych przez siebie bohaterów zabiera nas w bajecznie kolorową, pełną ciekawostek i dźwięków podróż w przeszłość - dalszą i bliższą, od Little Richarda do Bjork.

Peel it slowly and see! 

Kup teraz

Recenzje książki (No to gramy! Muzyczna awantura od Little Richarda do Björk)

Recenzja CzasDzieci.pl
Muzyczny zawrót głowy

Klasyka muzyki to dla twojego dziecka kosmos? Chcielibyście mu w ciekawy sposób przekazać jakie dźwięki podkręcały was w młodości? Wydawnictwo Egmont przedstawia kolejny ze swoich Artów, który tym razem zabierze was i wasze dzieci w muzyczną podróż w czasie.


Mowa oczywiście o No to gramy! autorstwa Marianny Oklejak.  Książka jest mieszanką stylów literackich opatrzoną w nieziemskie ilustracje i ogromną pasję do muzyki. Z początku możemy stwierdzić, że mamy przed sobą nowatorski komiks. Poznajemy fretkę i psa, które postanawiają wyjaśnić nowemu lokatorowi – królikowi czym jest „prawdziwa” muzyka. I tak rozpoczynają swoją opowieść od muzyka Chucka Berrego.


Książka jest swoistym kompendium wiedzy o historii muzyki nie tylko dla najmłodszych. Zachwyci każdego i z całą pewnością każdy znajdzie tutaj coś dla siebie i coś czego jeszcze do tej pory  nie wiedział.  Całość prowadzona jest jako spójna historia opowiadana oczami dwóch pasjonatów muzyki, którzy tłumaczą swoje zamiłowanie osobie trzeciej. Wszystko utrzymane jest w kanwie komiksu i opowieści obrazkowej, co wcale nie umniejsza wartości historii. W luźno prowadzonej narracji umieszczone są konkretne fakty z życia słynnych muzyków oraz mnóstwo ciekawostek. Jeżeli natrafiamy na trudny termin opatrzony zostaje on gwiazdką sugerującą aby zajrzeć na ostatnią stronę, gdzie kryje się specjalnie przygotowany słowniczek. We wszystkim nie brakuje ogromnego poczucia humoru. Nie można też nie wspomnieć o jak zawsze mistrzowskich ilustracjach autorki, które nadają całości duszy. Ukrytych zostało w nich wiele pop-kulturalnych, wręcz już ikonicznych przekazów (np. tj. okładka płyty Beatlesów).


Książka, której z pewnością jeszcze nie było. Sprawi radość zarówno dzieciom jak i dorosłym.  Czytanie jej to czysta przyjemność. Polecam urozmaicić sobie lekturę także odpowiednim podkładem muzycznym ;)


Lubisz CzasDzieci.pl?  Polub nas na Facebooku!

Komentarze

Warto zobaczyć