Warszawa

Basia. Bajki na dobranoc

Basia. Bajki na dobranoc

Wydawnictwo: Egmont
od 3 do 7 lat
ISBN: 9788328121195

– Bądź wreszcie cicho! Przez ciebie boli mnie głowa!
I wszystko inne! I jestem zła! Zupełnie jak... niedźwiedź!
Ogromny, włochaty niedźwiedź!
– Błabła niebieć? Lomny? – zainteresował się Franek.
Uspokoił się i przestał krzyczeć.
Wtedy Basia opowiedziała mu bajkę. A kiedy skończyła,
okazało się, że Franek śpi.
I teraz już każdy w rodzinie Basi wiedział, co jest
najlepszym sposobem na usypianie: bajki na dobranoc!

 

Ulubienica wszystkich przedszkolaków tym razem zaprasza na „Bajki na dobranoc”. Poznaj bajki idealne do wspólnego czytania przed snem. Opowieści o Basi i jej perypetiach wzruszą cię i rozbawią, a także ukołyszą do snu. Każdy z tekstów jest na tyle krótki, że nadaje się idealnie na wieczorną lekturę.

 

W książce znajdziesz m.in. bajki:

  • O zaczarowanej poduszce
  • O niewidzialnym psie
  • O gwiezdnej krowie
  • O Krainie Żelków
  • O dziewczynce, która zmieniła się w niedźwiedzia
  • O gadającym drzewie i mieszkającej w nim sowie


I kilkanaście innych, pięknych basiowych opowieści. Kolorowych snów! 

„Basia. Bajki na dobranoc” to zbiór 24 bajek. Część z nich to zupełnie nowe teksty, pozostałe ukazywały się cyklicznie w magazynie dla rodziców „Mamo, to ja”. Ta książka, to kolejne zaproszenie dla najmłodszych do basiowego świata. Miejsca pełnego pozytywnych emocji i wzruszeń.

 

Basia ukazuje się od 2008 roku. Każdy z tomów to osobna historia z życia Basi i jej rodziny. Książki dotyczą spraw istotnych dla dzieci w wieku przedszkolnym. Są nie tylko doskonałą lekturą na dobranoc, ale również stanowią pretekst do rozmów z dzieckiem na ważne tematy. Autorka, Zofia Stanecka nie boi się poruszać trudnych zagadnień. Z humorem i poszanowaniem wagi danego tematu dla dziecka, tworzy wspaniałe opowieści, które uczą, bawią i wzruszają. Wraz z autorką ilustracji, Marianną Oklejak, stworzyły wiodącą na polskim rynku serię książek dla dzieci w wieku 3-6 lat, docenianą i wielokrotnie nagradzaną.

Kup teraz

Recenzje książki (Basia. Bajki na dobranoc)

Recenzja CzasDzieci.pl
Opowieści na kolorowe sny

Kłopoty z zasypianiem? Potrzebna sprawdzona bajka zarówno dla chłopca i dziewczynki? Basia – bajki na dobranoc będą idealnym lekarstwem na ten problem!

 

Basia w nieco innym wydaniu nadchodzi! Nasze dzieci już od dawna znają jej opowieści. Tym razem czas na zbiór opowiadań zebranych na specjalną okazję – przygotowanie do snu. Historie te są nieco inne od klasycznych opowiadań jakie znamy, a wszystko to za sprawą ich plastyczności. Z całą pewnością przy takich opisach wyobraźnia naszych dzieci zafunduje im piękne sny!


Tym razem w nieco innym formacie – jest bardziej podręczna i kompaktowa od swoich poprzedniczek. Wydana w okładce półtwardej. Składa się z 6 części, które oferują Bajki opowiadane z punktu widzenia różnych osób znanych nam z kart historii o naszej bohaterce (Bajki Basi, Dziadka, Babci, Mamy, Taty i Janka). Mnie przede wszystkim zachwyciła jedna z nich, a mianowicie Bajka o Franku, Krokodylu Lolo i niewidzialnym potworze. Jest to świetny przekaz dla dzieci, które czują się zaniepokojone w ciemności. Ogromnie podobała mi się też historia wprost od Basi o świcie pełnym żelków – cóż to by było za życie!


Ukłon należy także oddać w stronę ilustracji. Jest kilka, które wręcz zachwycały. Moimi faworytami są motywy zwierzęce, czyli kotki oraz liski. Jest to ten typ, który chciałoby się oprawić i powiesić na ścianie.


Basia – bajki na dobranoc są zbiorem niesamowitych opowieści dla najmłodszych, które rewelacyjnie sprawdzą się zarówno dla dzieci, które nie mogą zasnąć jak i po prostu do poczytania w wolnej chwili. Historie i obrazy świetnie zgrywają się w tym zbiorze bajek w rezultacie przedstawiając jedną, spójną całość. 
 


Lubisz CzasDzieci.pl?  Polub nas na Facebooku!

Komentarze

Warto zobaczyć