Warszawa

Fantastyczna encyklopedia małych stworów

Fantastyczna encyklopedia małych stworów

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
od 9 do 12 lat
ISBN: 978-83-8123-370-5
tagi: potwór  baśnie  dom 

Są wszędzie. Możesz je usłyszeć, możesz poczuć ich obecność, ale pewnie ich nie zobaczysz.

 

Maleńkie istoty żyją w każdym, przeciętnym domu. Chowają się pod dywanem, w szafie, nawet w pralce. Krasnoludy, elfy, wróżki i inne zaskakujące istoty żyją razem z nami! Badaczka magicznej zoologii i botaniki, Katarzyna Bach, zdradza wszystkie sekrety tych niesamowitych maleńkich istot w bardzo błyskotliwej i zabawnej książce.


Opisane stworzenia to: Łazienkowe wróżki, duszek z supermarketu, wróżka biblioteczna, wróżka pościelowa, znana również pod pseudonimem "Wypoczęta" - ta wróżka śpi spokojnie w naszych łóżkach i prowadzi bardzo wygodne, przyjemne życie: zawsze w pozycji leżącej, z kocem lub drzemiąc po obiedzie. Jej dieta pozostawia wiele do życzenia. Zjada wszystko, co znajdzie w prześcieradłach i kocach: brudne skarpetki, porzuconą bieliznę... Ta wróżka bawi się ukrywając skarpetki, które jej nie smakują, w najgłębszych zakamarkach łóżka.

Inne to: lustrzana czarodziejka, wróżki parku i ogrodu, duszek szkolny, elektryczny mikrogremlin, wróżka kominkowa, mały troll futbolowy, stary troll klatek schodowych, wróżka domowych malowideł, szara deszczowa wróżka, biała wróżka śnieżna, elf choinki, skrzat cmentarny, plażowa wróżka, goblin tuneli metra, wróżka pralki, chochlik żyrandola, duszek spiżarniowy.
Poznaj je wszystkie, uzupełnij o te, których my nie opisaliśmy, a Ty je masz w domu.


Dzięki tej książce nigdy nie będziesz już zastanawiał się, dlaczego twoja żarówka w nocnej lampce nagle przygasa…

Kup teraz

Recenzje książki (Fantastyczna encyklopedia małych stworów)

Recenzja rodzica
Ta książka jest taka samo nieprawdopodobna i niezwykła, jak istoty, które opisuje

Wyjaśnijmy coś sobie - ilu z Was tak naprawdę kiedykolwiek zobaczyło w lesie krasnoludka, w górach spotkało trolla, albo miało bliski kontakt ze skrzatami? Przypuszczam, że niewielu...

A ilu z Was nieraz zastanawiało się czemu tak nagle brakło żelu pod prysznic, a lustro wymaziane jest pastą do zębów? Ilu z Was zimą, idąc ulicą, dostało śnieżką w głowę, mimo że w okolicy nie było żywego ducha? Ilu z Was głośno wzdychało, widząc kolejną rozbitą bombkę i wiszące na choince smutne papierki po wyjedzonych cukierkach? Hmmm? Założę się, że w powyższych sytuacjach najczęściej podejrzewaliście dzieci, współmałżonków, albo własne roztargnienie, prawda? A to poważny błąd! Za te wszystkie niecne czyny odpowiedzialne są małe stwory, które żyją tuż obok nas.

 

Wróżka łazienkowa, Elf Bożonarodzeniowej Choinki, Biała Wróżka Śnieżna, Mikrogremlin eletryczny i wiele innych. Przerażeni? To jeszcze nie koniec. A podejrzewacie, kto rozrzuca Wasze skarpetki po całym mieszkaniu i kto ściąga z Was kołdrę w nocy? Nie, ponownie nie są to członkowie Waszej rodziny ;)

Macie jednak szansę na uporanie się z tymi nicponiami. Nie ma to jak poznanie swojego wroga i zaprzyjaźnienie się z nim. Pomoże Wam w tym Fantastyczna Encyklopedia małych stworów. To prawdziwe kompendium wiedzy na temat wyglądu, zachowań, ubioru i charakteru  "umilających" życie potworków.

 

Napisana z humorem przez Alice Casanova i zilustrowana przez Fernando Falcone będzie idealnym prezentem dla dzieci w wieku szkolnym, a nawet (a może przede wszystkim) dla ich rodziców. Wprowadźcie magię do swojego codziennego życia, a będzie znacznie weselej :)


Lubisz CzasDzieci.pl?  Polub nas na Facebooku!

Komentarze

Warto zobaczyć