Warszawa

Fantastyczna encyklopedia małych stworów

Fantastyczna encyklopedia małych stworów

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
od 9 do 12 lat
ISBN: 978-83-8123-370-5
Tematyka: potwór, baśnie, dom

Opis książki

Są wszędzie. Możesz je usłyszeć, możesz poczuć ich obecność, ale pewnie ich nie zobaczysz.

 

Maleńkie istoty żyją w każdym, przeciętnym domu. Chowają się pod dywanem, w szafie, nawet w pralce. Krasnoludy, elfy, wróżki i inne zaskakujące istoty żyją razem z nami! Badaczka magicznej zoologii i botaniki, Katarzyna Bach, zdradza wszystkie sekrety tych niesamowitych maleńkich istot w bardzo błyskotliwej i zabawnej książce.


Opisane stworzenia to: Łazienkowe wróżki, duszek z supermarketu, wróżka biblioteczna, wróżka pościelowa, znana również pod pseudonimem "Wypoczęta" - ta wróżka śpi spokojnie w naszych łóżkach i prowadzi bardzo wygodne, przyjemne życie: zawsze w pozycji leżącej, z kocem lub drzemiąc po obiedzie. Jej dieta pozostawia wiele do życzenia. Zjada wszystko, co znajdzie w prześcieradłach i kocach: brudne skarpetki, porzuconą bieliznę... Ta wróżka bawi się ukrywając skarpetki, które jej nie smakują, w najgłębszych zakamarkach łóżka.

Inne to: lustrzana czarodziejka, wróżki parku i ogrodu, duszek szkolny, elektryczny mikrogremlin, wróżka kominkowa, mały troll futbolowy, stary troll klatek schodowych, wróżka domowych malowideł, szara deszczowa wróżka, biała wróżka śnieżna, elf choinki, skrzat cmentarny, plażowa wróżka, goblin tuneli metra, wróżka pralki, chochlik żyrandola, duszek spiżarniowy.
Poznaj je wszystkie, uzupełnij o te, których my nie opisaliśmy, a Ty je masz w domu.


Dzięki tej książce nigdy nie będziesz już zastanawiał się, dlaczego twoja żarówka w nocnej lampce nagle przygasa…

Kup teraz

Szukamy najtańszych księgarni internetowych...

Recenzje książki Fantastyczna encyklopedia małych stworów

Recenzje CzasDzieci.pl:

Fantastyczna encyklopedia małych stworów

Wszystkie magiczne stworzonka zostały przyłapane, narysowane i dokładnie opisane przez Alicię Casanovę i Fernanda Falcone w ?Fantastycznej encyklopedii małych stworów?. Zobaczcie sami!... czytaj więcej »
Recenzje rodziców:

Ta książka jest taka samo nieprawdopodobna i niezwykła, jak istoty, które opisuje

Wyjaśnijmy coś sobie - ilu z Was tak naprawdę kiedykolwiek zobaczyło w lesie krasnoludka, w górach spotkało trolla, albo miało bliski kontakt ze skrzatami? Przypuszczam, że niewielu...   A... czytaj więcej »

Komentarze

Warto zobaczyć